Smaller Default Larger

Протоігумен Провінції

 

Протоігумен Провінції Святого Миколая отець Франціск Онисько ЧСВВ

 

Отець Франціск Михайло Онисько ЧСВВ народився 17 жовтня 1980 року, у с. Боржавське (Виноградівський район, Закарпатська область – Україна), в сім’ї Юрія і Ганни. Має також трьох молодших братів: Миколу, Івана і Юрія. Того ж місяця і року отримав св. Тайну Хрещення і Миропомазання у с. Онок, Виноградівського р-н.

Оскільки батьки неодноразово змінювали місце проживання і праці, то неповну середню освіту Михайло здобував у різних школах:

1986-1992 рр. – м. Лисичанськ, м. Северодонецьк (Луганська обл.)

1992-95 рр. – с. Великі Ком’яти, с. Боржавське (Закарпатська обл.)

На покликання до богопосвяченого життя юнака, значною мірою вплинув приклад владики Івана Маргітича, якому він майже щодня прислуговував під час Божественної Літургії у с. Боржавському протягом 1994-1995 рр.

У 1995 р., за рекомендацією вл. І. Маргітича, вступив до Ліцею Отців Василіян у м. Жовкві (Львівська обл.), де здобув повну середню освіту, а також глибше запізнався з василіянською духовністю і монашим способом життя.

3 липня 1997 р. – вступив на новіціят Отців Василіян у Малому Березному (Закарпатська обл.), під проводом Магістра о. Віктора Батога ЧСВВ. (Початковий етап кандидатури провів під проводом о. Бориса Краснобродського ЧСВВ та о. Мелетія Малинича ЧСВВ).

7 червня 1998 р. – у свято Зіслання Св. Духа, був облечений в монаший одяг та прийняв ім’я Франціск (покровитель св. Франціск Ассізький – 17 жовтня).

28 липня 1999 р. – склав Першу тимчасову професію у м. Мукачеві на свято Успіння Пресвятої Богородиці.

1999-2000 рр. – проходив підготовчий курс до вищих студій у Василіянському інституті в м. Золочеві (Львівська обл.).

2000-2004 рр. – філософсько-богословські студії в м. Варшаві (Польща), на Папському теологічному відділі (Секція св. Івана Хрестителя).

2004-2006 – богословські студії у Львівській вищій духовній семінарії Св. Йосифа РКЦ (смт. Брюховичі).

Студії завершив отриманням диплому в червні 2006 р. у Папській Теологічній Академії в Кракові (Польща), здавши екзамен «Ex universa theologia» та захистивши дипломну працю з філософії духовості на тему «Концепція присутності відчуттів у волі та їхня роль у містичному з’єднанні з Богом згідно творів св. Томи Аквінського» (Koncepcja obecności uczuć w woli oraz ich rola w mistycznym zjednoczeniu z Bogiem według św. Tomasza z Akwinu).

29.05.2005 р. – склав Довічну професію у Василіянському Чині Св. Йосафата, в Малоберезнянському монастирі Отців Василіян.

25.02.2006 р. – у м. Ужгороді, в єпископській каплиці, отримав дияконські свячення з рук Преосвященного Кир Мілана Шашіка – тодішнього Апостольського адміністратора Мукачівської греко-католицької єпархії.

25.06.2006 р. – в м. Львові, у Василіянському Монастирі Св. Онуфрія, отримав пресвітерські свячення з рук Преосвященного Кир Павла Хомницького ЧСВВ – Єпарха Стемфордського.

Влітку 2006 р. був призначений на монаше і душпастирське служіння до Малоберезнянського монастиря, в якому виконував різні парафіяльні обов’язки, зокрема проводив катехизації перед прийняттям Святих Тайн: Хрещення та Подружжя й готував щомісячні хресні дороги з повчаннями по Чернечій горі.

У 2008 р. розпочав навчання на філософському факультеті у Папському григоріянському університеті в Римі.

Грудень 2008 – січень 2009 – допомагав в душпастирському служінні у Боронявському монастирі.

2-4 лютого 2009 р., брав участь у першій Капітулі відновленої (від 25.10.2008) Провінції Св. Миколая в Україні, виконуючи завдання асистента секретаря.

11.02.2009 р. – був призначений Провінційним секретарем відновленої Провінції Св. Миколая і присвятив себе цьому служінню протягом 10 років.

В першій каденції (2009-2012 рр.) був відповідальний за створення Секретаріяту і Архіву нововідновленої Провінції та налагодження діяльності цих структур. А також протягом двох каденцій був особистим секретарем Протоігумена.

Під час другої каденції (2012-2016 рр.) був відповідальний за створення офіційного веб-сайту Провінції і його подальшого функціонування. В ці роки також започаткував і розвинув мультимедійну базу даних Провінції й став головним відповідальним за Засоби масової інформації Провінції.

Третю каденцію (2016-2019 рр.) присвятив відновленню історичного архіву Провінції. З цією метою у 2018 р. здійснив поїздку до США, де збирав та досліджував архівні матеріали відомого історика Закарпаття – о. Атанасія Пекаря ЧСВВ, який залишив свої здобутки у Глен-Кові, в Монастирі Св. Йосафата. В історичний архів Провінції увійшли також інші матеріали, які поступово збиралися Провінційним секретарем у Римських, Василіянських та в Державних архівах й інші надбання Провінції від 2009 року.

Протягом останньої каденції, у співпраці з іншими установами, організовував та проводив на рівні Провінції наукові семінари, симпозіуми та урочисті академії, присвячені історичним подіям та постатям Василіянської Чину в Карпатській Україні. Як також брав активну участь у висвітленні такого роду заходів в інших Провінціях Чину.

У 2016 р. був призначений Провінційним Економом. В ці обов’язки входило забезпечення функціонування Провінції на економічному рівні, спілкування з закордонними доброчинними організаціями, здійснення різного роду проектів на рівні Провінції, ведення провінційної бухгалтерії та звітів.

На Провінційній капітулі 2020 р. Б., яка проводиться з 10 по 14 лютого у Малоберезнянському монастирі Отців Василіян, 11 лютого був обраний Протоігуменом Провінції Св. Миколая на наступне чотириріччя. Цей вибір Капітули потвердив Всесв. отець Протоахимандрит Ґенезій Віомар ЧСВВ за згодою своєї Ради.

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.