Smaller Default Larger

Лист Протоархимандрита з нагоди Року Священика

 

Усім Отцям Василіянського Чину Св. Йосафата

 

Слава Ісусу Христу!

Високопреподобні й дорогі Отці!

«Гідність священика випливає з його влади над дійсним Христовим Тілом і над містичним Його Тілом» - пише св. Йоан Золотоустий. На закінчення „Року Священика” хочу Вас усіх привітати у Христі і поділитися радістю священичого покликання і посланництва. Хочу скласти Вам найседечніші побажання щастя і добра, зокрема справжньої радості у Господі, що нас покликав до священства. «Радуйтеся завжди у Господі; знову кажу: Радуйтеся! Хай ваша доброзичливість буде всім людям відома» (Фл 4,4-5). Нехай ці слова св. Апостола Павла повністю й постійно здійснюються у Вашому особистому, спільнотному та душпастирському житті. Оскільки ми беремо участи у Христовому Священстві, то молитовно бажаю Вам потрібних ласк, щоб щораз то більше уподібнюватися до самого Христа Господа. Христове Священство є джерелом, взором і натхненням кожного священика – царського для всіх християн та ієрархічного для всіх рукоположених.

Цього року кожний з нас мав чимало нагод роздумувати на тему священства і священика. Нехай ці гарні роздуми та різні святкування залишаться назавжди у Вашій пам’яті та в серці, породжуючи найкраще цінення нашого покликання й посланництва. Зокрема пам’ятаймо, що брати участь у Христовому Священстві означає продовжувати Його священицьке служіння, стаючи посередниками між Богом і людьми.

Із закінченням „Року Священика” я також хочу виявити мою солідарність і співчуття до Вас і разом до всіх католицьких священиків. Ми всі є свідками того, що сучасний світ – віддалений від Бога та Божих Заповідей – намагається всіма засобами використовувати скандали зі сторони окремих священиків проти священства, як такого – неначе б то треба засудити всіх Апостолів за те, що зробив Юда – зрадник. Були численні спроби втягнути між винуватцями єпископів, кардиналів і навіть самого Святішого Отця Папу Римського. Ми всі зрозуміли, що це справжня війна не проти зловживань або в захист тих, хто став жертвою від осіб, які мають огидні психічні відхилення. Це спроба зруйнувати Католицьку Церкву – найбільшу моральну силу в сучасному суспільстві. Тому я солідарно ставлюсь до Вас і до всієї Церкви. Труднощами і переслідуваннями не треба знеохочуватись. Так, як в минулому, також і сучасна криза – з Божою допомогою – принесе позитивні наслідки. Золото вогнем очищується. Нехай сучасні труднощі стануть нагодою для того, щоб насправді переосмислити наше священиче покликання зокрема під богословським, духовним, душпастирським та євангельським оглядом. Стараймося невтомно цінити наше покликання і заохочувати молодих до священичого і чернечого стану.

Нехай Господь, Добрий Пастир, заступництвом Пресвятої Богородиці, щедро благословить Вас усіх, скріпляючи у виконуванні Христового священства: приносити жертву за людські гріхи, навчати закону Господнього, освячувати людські душі та провадити їх до Царства небесного.

Ваш у Христі,

о. Василій Ковбич ЧСВВ

Протоархимандрит

Рим, 10 червня 2010 р.Б.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.