Звернення Протоархимандрита з нагоди проголошення Катехизму УГКЦ

 

Звернення Протоархимандрита Високопреподобного о. Василія Ковбича до ченців Василіянського Чину Святого Йосафата з нагоди проголошення катехизму УГКЦ.

 

Слава Ісусу Христу!

Високопреподобні й Дорогі Отці та Брати,

Українська Греко-Католицька Церква має свій КАТЕХИЗМ – «ХРИСТОС – НАША ПАСХА». У контексті проведення Канонічної візитації ЧСВВ в Україні, 24 червня 2011 у Львові я мав честь і приємність бути учасником події особливої вагомості в історії нашої Церкви, а саме, презентація Катехизму Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ). Хочу накреслити на тому, що це не плід якоїсь поспішної праці деяких осіб, але десятилітня праця багатьох відповідно кваліфікованих і призначених Церквою осіб, як наприклад (без наміру вичислити всіх), Преосвященний Владика Петро Стасюк – Голова Комісії, сам Блаженніший Святослав – у своїх попередніх обов’язках, Преосвященний Владика Ярослав Приріз, о. Мирон Бендик, д-р Михайло Петрович, о. Тарас Барщевський і десятки інших осіб, які допомогли в редакції частин Катехизму або подавали свої зауваги або пропозиції до тексту. Із Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, благословенням Головної настоятельки постійно була задіяна в цій праці Преп. с. Луїза Цюпа, а з нашого Чину співпрацював зокрема Високопреподобний о. Матей Гаврилів. Треба зазначити, що окрім того, що в цій праці були особисто задіяні деякі Єпископи УГКЦ, Синод нашої Церкви створив Синодальну комісію у складі сімох Владик для перевірки Катехизму та висловлення зауважень та висновків, а остаточний текст був схвалений тим же Синодом. Саме на цьому ґрунтуються слова Блаженнішого Святослава, що це видання «є першим Катехизмом нашої помісної Церкви».

Католицька віра і вірність східній київській традиції гармонійно зібрані в цьому Катехизмі, що складається з трьох частин: 1) Віра Церкви – правди віри, яких повинен дотримуватись кожен християнин; 2) Молитва Церкви – літургійне життя Церкви, зберігаючи все, що притаманне обрядові нашої Церкви; 3) Життя Церкви – християнська мораль і аскеза. Це праця УГКЦ, яка гідна особливого признання і похвали. За словами Блаженнішого Святослава: «Протягом багатьох років найкращі богослови намагалися цілісно зібрати і висловити відповідно до нашої духовної та літургійної традиції усю віру Східної Католицької Церкви».

Отож поручаю усім Високопреподобний отцям і братам нашого Чину, зокрема в тих Провінціях, що знаходяться в рамках УГКЦ, користуватись Катехизмом «Христос – наша Пасха» у своєму особистому й спільнотному житті, зокрема у вихованні тих, хто вступає до нашого Чину та в душпастирській праці.

Нехай Предвічний Бог Отець зішле на Вас повноту дарів Святого Духа і Ним керує Вас найкращою Дорогою, що нею є Споконвічний Син Ісус Христос.

 

Львів, 26 червня 2011 р.Б.

 

о. Василій Ковбич, ЧСВВ

Протоархимандрит

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.