Smaller Default Larger

Чернече формування

 

Чернече формування – це систематичний шлях аскетизму і пізнавання, що Чернець здійснює під керівництвом Ченців-священиків, спеціально до цього призначених, і за допомогою навчального плану, визначеного Настоятелями.

У практиці воно розподіляється на чотири стадії:

  • вступний курс до василіянського чернечого життя,
  • новіціят,
  • тимчасова професія,
  • постійне поглиблення чернечого формування.

 

 

ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ЗА ЧЕРНЕЧЕ ФОРМУВАННЯ У ПРОВІНЦІЇ

Високопреподобний Отець Андрій Белеканич ЧСВВ

 


 

Постійне поглиблення чернечого формування

«Нашою ціллю є уподібнення до Бога, наскільки це можливо людській природі, але нема подібності без пізнання, а пізнання походить від навчання» (св. Василій Великий), тому формування Ченців-василіян має бути постійним.

Притримуючись мети та шляху, вказаних святим Василієм Великим, кожен Чернець повинен дотримуватись Ratio formationis і Програми формування, яка його стосується. Усвідомлюючи свої дарування та особисті недосконалості, він повинен також із особистої ініціативи вживати необхідних засобів, щоб у його житті відбувався постійний загальнолюдський, християнський, церковний та чернечий поступ.

Ченці з довічними обітами, після завершення студій, приписаних Статутом, повинні розвивати й поглиблювати свої знання священних наук шляхом курсів і програм постійного формування, визначених Протоігуменом за згодою його Ради та особистих ініціатив, затверджених компетентним Настоятелем.

Ченці повинні здобувати також відповідний запас світських знань, особливо тих, які тісно пов’язані зі священними науками.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції