Smaller Default Larger

Чернече формування

 

Чернече формування – це систематичний шлях аскези і пізнавання, який здійснює Чернець здійснює Чернець у Василіянському Чині.

Воно охоплює:

  • вступний курс до василіянського чернечого життя,
  • новіціят,
  • період тимчасової професії,
  • постійне поглиблення чернечого формування.

 

Чернече формування на всіх своїх етапах відбувається згідно з нормами Статуту Василіянського Чину в дусі «Повчання святого Отця нашого Василія Великого» відповідно до навчання Учительського Уряду Церкви за планами і програмами, законно встановленими та затвердженими.

Загальний план василіянського формування затверджує Генеральна Капітула Чину.

 

 *******

 

Постійне поглиблення чернечого формування

 

«Нашою ціллю є уподібнення до Бога, наскільки це можливо людській природі, але нема подібності без пізнання, а пізнання походить від навчання».

(св. Василій Великий)

 

  • Кожний Чернець з довічною професією, закінчивши студії, через конкретні вимоги та нові обставини життя і служіння, задля вірності євангельським ідеалам слідування за Христом і гармонійного поєднання апостольської діяльності з духовним вдосконаленням, повинен з наполегливим старанням і вживанням необхідних засобів звершувати своє духовне, доктринальне й практичне формування протягом усього життя, щоб відбувався його постійний особовий, спільнотний, церковний і апостольський поступ у посвяті Богові Отцеві в Святому Дусі.

 

Протоігумен за згодою своєї Ради повинен призначити відповідального за постійну формацію у Провінції та затвердити програму постійної формації, підготовлену цим відповідальним.

Ченці докладатимуть зусиль, щоб розвивати й поглиблювати свої знання і використання священних наук, беручи участь у курсах, програмах постійного формування та реалізуючи особисті ініціативи, затверджені компетентним Настоятелем .

Ченці не повинні занедбувати також здобування світських знань, особливо тих, які тісно пов’язані зі священними науками, що личить мати освіченим людям.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції