Smaller Default Larger

Облечини та ювілей в Іваї – Бразилія

 

У неділю 25 червня 2017 р., у василіянському монастирі Успення Пречистої Діви Марії в Іваḯ, штат Паранá, Бразилія, при якому діє василіянський новіціат, відбулося святкування ювілею 400-річчя Василіянського Чину та посвячення памятної таблиці про 100-річчя від першої Святої Літургії українською мовою в цій місцевості, а напередодні, 24 червня, прийняв облечини в чернечий одяг і започаткував новіціат брат Микола Олександр Остапчук, з Провінції Чину в Аргентині.

Упродовж історії просвічені Святим Духом чоловіки і жінки заснували багато чернечих родин, щоб задовольнити потреби кожної епохи, серед них були митрополит Йосиф Рутський і святий Йосафат Кунцевич, реформатори василіянського чернечого життя. Із ревності цих мужів Чин Святого Василія прийняв новий напрямок і в цьому році йому виповнюється 400 років історії і 120 років місіонерської присутності в Бразилії. Щоб відзначити цей великий ювілей, ченці василіяни урочисто святкують його в монастирях і парафіях, де вони знаходяться. У Бразилії відкриття ювілейного року відбулося на свято святого Йосафата, 12 листопада 2016 року, а 25 червня, на свято покровителя парафії, парафія в Іваї було місцем цієї визначної події.

Дня 24 червня, на Різдво Йоана Хрестителя, кандидат Олександр Остапчук, із Провінції Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії в Аргентині, отримав з рук о. Протоігумена Антонія Роїка, ЧСВВ, і магістра новиків о. Домініка Стареправо, ЧСВВ, василіянський габіт і обрав собі ім’я Ніколас (Микола).

У неділю – празник Пресвятого Серця Ісуса, коли парафія в Іваї відзначає своє храмове свято, отці і брати василіяни урочисто відзначили свій ювілей. Під звук церковних дзвонів, єпископ Мирон Мазур, ЧСВВ, єпарх Прудентопольський, о. Протоігумен Антоній Роїк, ЧСВВ, у супроводі священиків і братів, процесійною ходою вирушили від василіянського новіціяту до площі, щоб цього дня відкрити меморіальну дошку, встановлену на честь ювілею та до 100-річчя першої Божественної Літургії в Іваї, яку відслужив тут блаженної пам’яті ієромонах Маркіян Шкірпан, ЧСВВ.

Розв’язання стрічки здійснили Єпископ, Протоігумен і Магістр новиків, разом і з мером міста Іваї паном Ідіром Тревізо, який цим актом, вчиненим в імені цивільної влади, виявив свою вдячність за служіння ченців василіян усій громаді Іваї.

Після цього акту, присутні вирушили до входу у церкву, де представники від кожної громади, які належать до цієї парафії, представили коротку історію цих громад.

Після цього розпочалася архиєрейська Божественна Літургія, яку співали брати студенти з Куритиби, під диригуванням брата Марка Хмільовського, ЧСВВ. До цієї відправи приєдналися сестри служебниці Непорочної Діви Марії, сестри василіянки, катехитки Пресвятого Серця Ісуса і вірні з різних місцевостей.

При кінці Божественної Літургії василіяни отримали ще інші знаки визнання: від імені Провінції Святого Архангела Михаїла Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії сестра Розалія Паращук, СНДМ, склала велику подяку за увесь духовний провід василіянами цього Згромадження, пан Антоніо Касіяно разом із сестрою Розою Керніцкі, СНДМ, склали зворушливі вирази вдячності присутнім ченцям.

Після закінчення богослуження його учасники були запрошені до монастиря на святкову гостину.

 

  • Автор статті: Диякон Стефан Вонсік, ЧСВВ
  • Автор світлин: Брат Йонас Чупель, ЧСВВ
  • Cайт: http://osbm.org.br
  • За матеріалами: osbm.info

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити