Smaller Default Larger

Завершення зустрічі Головної Управи з Протоігуменами та Провінційними економами Василіянського Чину Св. Йосафата в Римі (2)

 

21 вересня 2018 р. Б., завершилася зустріч Протоігуменів та Провінційних економів Василіянського Чину Св. Йосафата в Римі, яка тривала з 18 вересня, під головуванням Всесвітлішого Отця Протоархимандрита Ґенезія Віомара та Генеральної Управи Чину.

Важливою частиною програми цієї зустрічі була презентація Правил Василіянського Чину Св. Йосафата, яку провів Головний Вікарій о. Йоанікій Чверенчук ЧСВВ, у четвер 20 вересня.

Це нова редакція Правил ЧСВВ, яка була схвалена ХІІІ Римською Генеральною Капітулою 2016 р. Б., затверджена Конгрегацією для Східних Церков 17 квітня 2018 р. Б. і вступить у силу 1 жовтня цього року на основі Декрету Протоархимандрита від 29.06.2018 р. Б.

Правила містять:

  • Коротку історію Василіянського Чину Св. Йосафта і розвиток його законодавства,
  • Повчання святого Отця нашого Василія Великого,
  • Статут й додатки до нього, а також покажчик до Статуту.

 

Протоархимандрит разом з учасниками даної зустрічі, після презентації висловили о. Йоанікію Чверенчуку ЧСВВ – Голові Головної Статутної комісії, глибоке признання та подяку за неоціненну працю над удосконаленням нової редакції Статуту ЧСВВ. Признання і подяка була висловлена також членам Головної Статутної комісії та іншим співпрацівникам, як також Провінційним Статутним комісіям та усім, хто долучився до цієї пріоритетної справи для цілого Чину.

Крім того, цього дня представив економічний звіт Генеральний економ Василіянського Чину Св. Йосафата – о. Маврикій Попадюк ЧСВВ, який також виконує служіння Настоятеля Римської Обителі Отців Василіян.

У п’ятницю, 21 вересня, Протоігумен Провінції Св. Стефана в Угорщині, Впр. о. Ілля Адаус ЧСВВ, який напередодні прибув до Риму, представив учасникам зустрічі стан даної Провінції, її проблеми та висловив відповідні звернення до Головної Управи Чину і всіх Провінцій.

Опісля, учасники розділилися на три групи, в яких обговорили актуальні та проблематичні для Чину сфери та опісля представили їх у формі «Пропозицій» для Всесвітлішого Отця Протоархимандрита, який, після відповідної процедури, видасть їх у формі «Розпоряджень» окремим Декретом.

Зокрема обговорювалося дбання про розвиток Чину, здійснення належної формації ченців та дбання про покликання. Також наголошувалося на вивченню нової редакції Статуту Чину та впровадженню його у щоденне чернече життя. Щодо економічної сфери, розглядалися варіанти кращого вирішення питання економічних звітів, управління й адміністрування майном, а також належної фахової підготовки економів.

Зустріч завершилася словом Всесв. Отця Протоархимандрита, який підсумував пройдену цими днями програму, висловивши загальні висновки та подяки.

Отож, нехай буде подяка Богові за цю зустріч, щоб під проводом Святого Духа та Покровом Пресвятої Богородиці, Вищі Настоятелі Чину разом з усіма Ченцями змогли втілити в життя усі добрі наміри, що виникли в ході нарад.

А також окрема подяка організаторам цього зібрання та всім, хто спричинився до належного його проведення та активної участі.

 

  • Повідомлення: о. Франціск Онисько ЧСВВ, Провінційний економ та секретар Провінції Св. Миколая в Україні
  • Фото: о. Ефрем Кончак ЧСВВ, Асистент Головного секретаря

 

 

*******

 

 

*******

 

 

*******

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити