Smaller Default Larger

Празник Благовіщення у Боронявському монастирі

 

7 квітня 2015 р., в Монастирі Отців Василіян у Бороняві, Преосвященний Владика Ніл (Лущак) ЧБМ (Єпископ-помічник Мукачівської Греко-Католицької Єпархії), очолив Архієрейську Божественну Літургію з нагоди празника Благовіщення Пречистої Діви Марії, під час якого ця Василіянська обитель відзначила 230 років Боронявської Чудотворної Ікони Божої Матері та Рік богопосвяченого життя.

Святкування розпочалося напередодні, в Навечір’я празника Благовіщення, 6 квітня. По чернечій горі відбувся молитовний хресний хід, під час якого о. Корнилій Яремак ЧСВВ (місіонер з Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні) виголосив духовні повчання.

Опісля о. Юліан Хомечко ЧСВВ (з Василіянського Інституту Філософсько-Богословських Студій у Брюховичах – Львів) відслужив з монашою спільнотою та паломниками Велику Вечірню.

В рамках нічних чувань, о. Корнилій Я. ЧСВВ відправив також Божественну Літургію з проповіддю до народу.

В день празника, ченці-василіяни молилися перед Чудотворною Іконою Богородиці у монастирському храмі, святкову Утреню та Молебень.

Ієреї та ієромонахи, як також і сам Архієрей, уділяли учасникам відпустового празника Святу Тайну Покаяння-Сповіді.

Архієрейську Божественну Літургію з Владикою Нілом, співслужив Настоятель Боронявського монастиря о. Тарас Іванина ЧСВВ та священнослужителі Хустського єпископського вікаріату.

Під час святкових богослужінь, Настоятель монастиря та Преосвященний владика, заторкнули основні теми цьогорічного відпустового празника у Боронявському монастирі, зокрема духовну цінність Чудотворної Ікони Божої Матері, яку написав Протоігумен Закарпатських Василіян, о. Йоанікій Базилович ЧСВВ та у 1785 році передав цій чернечій обителі.

У своєму пастирському слові до народу й монашества, Владика заохотив наслідувати Пречисту Діву Марію, яка під час Благовіщення цілковито віддала своє життя Божій волі. Крім того, Архієрей підкреслив важливість Року богопосвяченого життя у цьогорічному духовно-літургійному життю християн.

Після закінчення Божественної Літургії, Єпископ із священнослужителями та вірними промовили молитву до Боронявської Чудотворної Ікони Божої Матері та здійснили потрійний обхід храму з читанням Євангелія, окропленням свяченою водою та мируванням.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції