Smaller Default Larger

Єпископська хіротонія Владики Дмитра Григорака ЧСВВ


18 вересня 2011 року в катедральному соборі Святих апостолів Петра і Павла м. Чортків (Тернопільщина) відбулася єпископська хіротонія Владики Дмитра (Григорака), Правлячого єпископа Бучацької єпархії.

 

 

Чин архиєрейської хіротонії здійснив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ. Співсвятителями були Владика Василь (Семенюк), Правлячий єпископ Тернопільсько-Зборівської єпархії, та Владика Софрон (Мудрий), Єпископ-емерит Івано-Франківської єпархії. Як відтак зазначив Блаженніший Святослав, це була перша архиєрейська хіротонія, яку він здійснив у своєму житті.

Чин архиєрейської хіротонії розпочався напередодні, 17 вересня, із архиєрейського найменування. Наступного дня за участю членів Синоду Єпископів УГКЦ, єпископів Римо-Католицької Церкви в Україні, численних (понад сто п’ятдесят) священиків, монахів і монахинь та мирян відбулася хіротонія. Учасниками спільної молитви були представники місцевої обласної та міської влади.

Літургія, яку очолив Глава УГКЦ, розпочалася об 11.00. Спочатку Владика-номінант Дмитро, згідно із обрядом Київської Церкви, засвідчив свою віру у Пресвяту Трійцю, воплочення Ісуса Христа та інші правди християнської віри. Згодом, після Малого входу, розпочалася хіротонія. Після прочитання відповідних молитов Владику Дмитра було вдягнено в архиєрейські ризи. Відтак нововисвячений архиєрей уділив численним вірним, які по вінця заповнили великий храм та ще й стояли на вулиці, своє перше благословення.

У проповіді, звертаючись до вірних, Блаженніший Святослав зокрема наголосив: «Сьогодні у нас велике свято. Ми бачимо, як над містом Чортковом небо відкрилося, і ми всі разом пережили особливий момент зішестя Святого Духа у катедральному соборі. Сьогодні вся Христова Церква тішиться. Особливо радіє наша Українська Церква, зокрема Бучацька єпархія, яка так довго чекала на цей день, на цю хвилину, коли Господь покличе, освятить і пошле нашим вірним, нашим синам і донькам їхнього душпастиря, їхнього єпископа».

Відтак, наголошуючи на особливій ролі служіння єпископа для народу, Блаженніший Святослав сказав: «Сьогодні Господь висилає свого слугу, щоби всіх зібрати, всіх запросити до таїнственної небесної трапези, причасниками, якої ми можемо бути вже тут, на землі. Владика Дмитро, той слуга, якого сьогодні Небесний Отець посилає, щоб зібрати воєдино духовенство, монашество усіх вірних Бучацької єпархії і зробити їх причасниками вічного життя.

На завершення Літургії відбувся Чин інтронізації нововисвяченого Владики Дмитра на Єпарха Бучацького. Після прочитання грамоти Глави УГКЦ та вручення новопоставленому архиєреєві єпископського жезлу, Владика Дмитро виголосив своє подячне слово. У ньому він подякував усім, хто формував його як людину, монаха і єпископа.

По завершенні Літургії новопоставлений Владика благословив усіх учасників торжества.

Департамент інформації УГКЦ

Довідка

23 липня 2011 року оприлюднено повідомлення, що Cвятіший Отець Венедикт ХVІ дав свою згоду на канононічний вибір Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, який прийняв рішення призначити високопреподобного о. Дмитра Григорака, Апостольського адміністратора Бучацької єпархії УГКЦ «ad nutum Sanctae Sedis» Єпархом Бучацьким.

 

 


 

Фотографії з події:Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції