Smaller Default Larger

В бразилійському Прудентополі розпочався Патріарший Собор УГКЦ про богопосвячене життя


Представники УГКЦ з тридцяти архиєпархій, єпархій та церковних осередків в Америці, Європі, Азії та Австралії зібралися в Пудентополі на V сесію Патріаршого Собору про богопосвячене життя в УГКЦ.


 

Офіційне відкриття Собору відбулося 31 серпня в парафіяльній церкві отців василіан. Соборові засідання проходитимуть в колишній новіціатській каплиці монастиря сестер служебниць до 4 вересня 2011 року.

У привітальному слові Блаженніший Святослав зазначив, що учасники V сесії Патріаршого Собору УГКЦ спробують поглянути на те, яким є монаше життя у нашій Церкві, яким воно повинно бути та що сьогодні Церква очікує від богопосвячених осіб. «Ця асамблея є доброю нагодою обмінятися досвідом та поставити у центрі уваги усієї нашої Церкви покликання до богопосвяченого життя», – зазначив Глава УГКЦ.

Привітальні слова з нагоди відкриття Собору також виголосили Владика Володимир (Ковбич), Єпарх Куритибський УГКЦ, та римо-католицький Архиєпископ Куритиби Моасір Вітті. Привітальні листи надіслали Архиєпископ Жоао Браз де Авіза, префект Конгрегації інститутів богопосвяченого життя і товариств апостольського життя і кардинал Леонардо Сандрі, префект Конгрегації для Східних Церков.

Протягом чотирьох днів соборові учасники роздумуватимуть над тим, як створити необхідні умови для розвитку покликань до богопосвяченого життя. Буде представлено шість доповідей та п’ятнадцять співдоповідей.

Тема першого дня про Боже покликання звертає увагу на те, чому Бог кличе до богопосвяченого життя. Учасники засідань говоритимуть про традиційне чернече життя, монашество в історії і традиції УГКЦ, ідентичність богопосвячених осіб в Україні. Окрему увагу буде звернено на харизму засновників богопосвячених спільнот в УГКЦ, східні гілки західних чинів і згромаджень в УГКЦ та спільноти богопосвячених мирян в нашій Церкві.

2 вересня учасники Собору роздумуватимуть над очікуваннями Церкви від богопосвячених осіб в сучасному світі. Співдоповіді стосуватимуться очікувань мирян від богопосвячених осіб, ролі богопосвяченого життя в культурі і освіті та служіння богопосвячених осіб в шкільництві. Практичний досвід місійної праці буде представлено на прикладі діяльності богопосвячених осіб в Бразилії. Буде звернено увагу на особливості євангелізації та катехизації в Бразилії і соціальне служіння.

Соборові наради третього дня стосуватимуться виховання богопосвячених осіб. Головні доповіді  будуть присвячені ролі і місцю молитовного та інтелектуального виховання в житті богопосвячених осіб. Увага співдоповідачів буде звернена на роль сім’ї, молодіжних організацій та парафіяльних спільнот у плеканні покликань до богопосвяченого життя.

Патріарший Собор про богопосвячене життя в УГКЦ завершиться в неділю, 4 вересня, Божественною Літургією. Після цього греко-католицькі єпископи переїдуть до м. Куритиба, де до 10 вересня триватимуть засідання Синоду Єпископів УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції