Smaller Default Larger

Владика Мілан підбив підсумки 2011 року у Мукачівській греко-католицькій єпархії

27 грудня у прес-центрі “Закарпаття” Преосвященний владика Мілан, єпарх Мукачівський, зустрівся із журналістами.

Найперше, як годиться на завершення року, владика підсумував єпархіальне життя, згадавши основні події, що трапилися протягом 2011 року, і зауважив, що рік був багатим на різноманітні ювілеї.

Так, 24 квітня відзначили знаменну дату, яку в історії нашої Мукачівської єпархії можемо назвати не лише переломною, а й вирішальною. Йдеться про 365 років з часу відновлення єдності зі Вселенською Церквою, яка в історію нашої єпархії ввійшла під назвою «Ужгородська унія».

Також 19 вересня виповнилося 240 років від того дня, коли в 1771 році Папа Клемент XIV буллою «Eximia Regalium Principum» канонічно заснував Мукачівську єпархію. Божим провидінням саме за часів довгого єпископського служіння владики Андрея Бачинського наша єпархія отримала 1775 року сьогоднішній Хрестовоздвиженський кафедральний собор в Ужгороді та єпископську резиденцію, до якої після реконструкції 15 жовтня 1780 року перенісся єпископський осідок з Мукачева. І саме 2011 року, через 62 роки після відібрання цієї будови безбожним режимом Мукачівський єпископ в особі владики Мілана знову повернувся напередодні цьогорічної Пасхи до частини своєї історичної резиденції.

В жовтні цього року також відзначили 20 років, відколи Хрестовоздвиженський кафедральний собор було знову повернуто після понад сорока років тяжких переслідувань Греко-католицької Церкви.

Не можна оминути увагою і той факт, що 2011-ий був проголошений Роком блаженного священномученика Теодора Ромжі, єпископа Мукачівського. Cтоліття від Дня його народження, сімдесят п’ять років від його священичих свячень та десять років від проголошення його блаженним в єпархії відзначили багатьма подіями. Розпочали 14 квітня у Хусті Архієрейською Службою Божою. Саме тут блаженнний Теодор прожив 8 років свого короткого земного життя, навчаючись в державній гімназії. 28 червня, на свято Перенесення його мощей, у присутності поважного гостя кардинала Леонардо Сандрі, Префекта Конгрегації для Східних Церков, відбулися основні святкування: урочиста Архієрейська Літургія та хресна хода з мощами блаженного Теодора вулицями Ужгорода.

Не випадковим вважає владика Мілан і той факт, що саме цього року на Різдво до Ватикану повезли ялинку із Закарпаття, котра росла всього за кілька кілометрів від місця народження владики Тердора Ромжі.

У своїх підсумках року, що минає, єпископ також розповів журналістам про низку вже традиційних для греко-католицьких вірників прощ, новозбудовані церкви та пообіцяв найближчим часом зробити для мас-медійників чергову екскурсію парафіями (цього разу знайомитимуться, як живуть громади Мукачева).

Кульмінаційною частиною зустрічі стало нагородженння лауреатів журналістської премії Мукачівської греко-католицької єпархії ім. Йосипа Терелі. Відзнака присуджується за публіцистичні виступи, які пропагують духовні цінності, історичну правду, активну громадянську позицію, утверджують принципи толерантності та взаємоповаги в суспільстві. Нагородження відбувається вже втретє. Цьогоріч лауреатами стали:

Оксана Чужа – І премія за цикл матеріалів та за активну позицію у висвітленні духовного життя краю на сторінках обласної преси,

Вікторія Петішко – ІІ премія за цикл радіопередач та за активну позицію у висвітленні духовного життя краю,

о. Костянтин Тимофєєв, відповідальний за релігійно-інформаційний портал “Логос-ТВ. Греко-католицьке Закарпаття” – ІІІ премія за цикл репортажів з місця подій та за активну позицію у висвітленні духовного життя краю.

Також деякі журналісти були відзначені архієрейськими грамотами:

Олег Супруненко – за публікацію «Ужгород стає центром злуки релігії та охорони природи» (“Новини Закарпаття”, №80/3799),

Петро Поліха – за публікацію «Поєднані Церквою» (“Новини Закарпаття”,№46-47/3765-3766),

Олександр Гаврош – за публікацію «Варварство у Колочаві» (“Старий Замок”, №30, 2011),

Сергій Федака – за інтернет-публікацію «Сім загадок Королівського Євангелія» (“Закарпаття онлайн”),

Наталія Тернавська – за публікацію «Данилівську 232-річну церкву врятували» (“Старий Замок Паланок”, № 48/1084).


Владика Мілан та лауреати журналістської премії Мукачівської греко-католицької єпархії ім. Йосипа Терелі


У своєму заключному слові владика Мілан подякував журналістам за те, що намагаються висвітлювати життя і діяльність Церкви, навіть попри те, що все частіше Її тільки атакують і говорять з ненавистю. Також він висловив вдячність усім тим, хто в своїх матеріалах показує справжніх героїв, наприклад сучасну християнську сім’ю, що не розлучається, добре виховує багатьох дітей. Звісно, це не так сенсаційно, як кримінал, але свідчить суспільству, що незмінні цінності існують.

Джерело: www.mgce.uz.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції