Smaller Default Larger

«Зустріч Нового року з Христом у серці»

Святкування Нового 2012 року при Боронявському монастирі

Святкуванню Нового року передує момент, коли людина повинна чітко окреслити свої здобутки чи втрати в році, що минає, а також поставити перед собою цілі та зробити певні постанови на рік, що розпочинається. Тож кожен старається зробити момент переходу від Старого року до Нового особливим, таким, який дає змогу зрозуміти хто або що є важливим для нього.

Вже другий рік поспіль в Боронявському монастирі оо. Василіян проводилось спільне святкування молоддю Нового року. Окрім місцевої молоді, зустріти Новий рік в християнському дусі до Боронява приїхала молодь із с. Імстичева, с. Усть Чорної, с. Криви, м. Мукачева. Новорічна програма почалась із Вечірні, після якої відбулась святкова Божественна Літургія, яку співала молодь разом із сестрами зі Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Окрім того, будь-хто бажаючий міг приступити до Сповіді та Св. Причастя, а також взяти для себе корисну науку з проповіді настоятеля Боронявського монастиря − о. Матея Химинця. По закінченню Служби Божої відбулась молитва подяки та перепрошення Господа за рік, що минув, а також Молебень до Пресвятої Богородиці.

Боронявська молодь під керівництвом о. Мелетія Рішка підготувала для жителів села та всіх гостей коротеньку виставу під назвою “Підступний план Люцифера за тиждень до Нового року”. Вистава описувала те, як диявол через буденні проблеми старається відвернути різні українські сім'ї від Бога та Його безмежної Любові. Опісля молодь мала святкову вечерю, під час якої була змога ближче познайомитись та поспілкуватись між собою. За кілька хвилин до Нового року, увійшовши до храму, перед Чудотворною іконою Боронявської Божої Матері, в повній тиші та спокої молодь дякувала Богові за все, що сталось в 2011 році, перепрошувала за свої провини та просила благодаті Господа та опіки Матері Божої на рік, що починається. По закінченню молитви всі мали змогу насолодитись чудовими феєрверками та привітати один одного з Новим роком.

Згодом, молодь разом із сестрами, о. Мелетієм Рішком та о. Михайлом Станком спілкувались на актуальні для них теми, а також співали різні пісні та колядки під супровід гітари. Під час цього торкнулись тем справжньої любові в сучасному суспільстві, важливість дотримання дошлюбної чистоти, а також питання, яке виникає в кожного: чому існує зло в світі та як з ним боротись молодому християнину. Молодь давала досить цікаві коментарі та питання стосовно цих тем, що свідчить про те, що українська молодь бажає жити та діяти в світі, керуючись християнськими цінностями, тільки їм потрібен певний супровід, підтримка, духовне наставництво з боку їхніх близьких, а також з боку богопосвячених осіб. Святкування закінчилось спільною молитвою, після якої всі пішли відпочивати, а в неділю зранку, після Божественної Літургії, молодь, повна вражень, роз'їхалась по домівках.

Таким чином, зустрівши Новий рік по-християнськи, з молитвою та глибокими роздумами, молодь засвідчила, що це свято, яке по-різному відзначають мільярди людей по цілому світу, можна зустріти цікаво, весело та корисно в товаристві християн та самого Ісуса, який насправді цінує такий жест з боку людини та, в свою чергу, обдаровує їх різними ласками.

Статтю підготувала Василина Лемак

 


 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції