Smaller Default Larger

День зосередження і роздумів перед працею Провінційної Капітули у Малоберезнянському монастирі

Згідно Статуту ЧСВВ, працю Капітули повинен випереджувати один день зосередження і роздумів. Учасники Звичайної Провінційної Капітули у Провінції св. Миколая, зосередженню і роздумам присвятили понеділок 13 лютого.

Цей день розпочався Божественною Літургією, яку очолив Протоігумен о. Павло Райчинець ЧСВВ. У своїй проповіді, отець Протоігумен порівняв дане зібрання Ченців Провінції до розмови багатого юнака з Ісусом Христом. „Все це я зберіг змалку”, − сказав юнак про дотримання заповідей Божих. Так само і нам, що зібралися на цій Капітулі, хотілось би сказати, що ми виконали усе, що від нас вимагалося, − підкреслив о. Павло. – Але ми також повинні набратися сміливості задати Христові і один одному питання: „Чого нам ще бракує?” „Чого ми ще не зробили?”

„Поки наш Пан не повернувся і не зажадав від нас остаточного звіту, ми зібралися разом, щоб спільно проаналізувати, як орудуємо дорученими нам Богом талантами. Комусь Бог доручив п’ять талантів, комусь два, а комусь один. Хтось помножив дані йому таланти, а хтось закопав. І щоб нікого з нас Бог не назвав „лукавим слугою і лінивим”, ми спільно повинні в цей час допомогти один одному. Те, що помножене, ми повинні постаратись, щоб воно помножилося ще більше. А те, що нами закопане, ми повинні розкопати і задіяти. Щоб кожен удостоївся бути названим „добрим і вірним слугою”, і увійшов у радість нашого Пана” – цими словами о. Протоігумен закінчив свою проповідь, скеровану до учасників Капітули.

Протягом дня зосереджень і роздумів, о. Даниїл Дербаль ЧСВВ виголосив для отців і братів три духовні науки.

Перша наука була присвячена роздумам про виконання Божої Волі: „Вся наша досконалість полягає в тому, щоб любити Всеблагого Господа Бога. Тому удосконалення в любові до Нього і полягає в єднанні нашої воля з волею Божою. Якщо ми хочемо бути цілком любі Богу, ми повинні прагнути діяти у всьому не тільки по Його святій волі, а й досягти, якщо можна так висловитися, злиття нашої волі з Божою, щоб дві волі становили одну єдину”.

Друга наука була присвячена роздумам про життя Святим Духом. Ця наука була завершена молитвою до Святого Духа, яку уклав о. Матей  Гаврилів ЧСВВ:

«Душе Святий, Душе істини, Утішителю, Творче і життя Подателю, що всюди єси і все наповняєш, що завжди був є і будеш, безпочатковий, безконечний, завжди з Отцем і Сином з'єднаний, одноістотний і рівнославимий, що від Отця походиш і в Сині перебуваєш, істинне Світло і світла Подателю, Душе премудросте, розуму, ради, кріпости, знання, побожности і страху божого, Доброто і Джерело доброти, Боже, людину обожнюючий, Ти – дар усиновлення, запорука будучого насліддя, початок вічних благ, животворяща сила, джерело освячення і гріхів очищення.

Ти зійшов на апостолів у день П'ятидесятниці і Церкву народив, щоб у ній перебувати, оживляти, непомильно у правді провадити, через купіль відродження очищувати і новий люд Божий, святу націю Нового Завіту, вести до остаточної єдності у Христі, тому то вся твар словесна і розумна Тобою укріплюючись, Святій Тройці служить і возсилає повсякчасне славословіє і ми сьогодні, з'єднуючись з усім творінням, тебе просимо й благаємо: споглянь на нас, Тобою Отцеві усиновлені і, як колись у під час П'ятидесятниці, зійди на нас й очисти від усякої скверни, вчини нас своїм храмом і оселею, причасником твоїх вічних благ, справжніми молільниками Святої Тройці, світлом науки і знання просвіти усіх, що шукають добра справедливості і правди, а нас грішних, що в покорі стоїмо перед Тобою й гаряче бажаємо служити іншим від тебе отриманими харизмами й здібностями, від усякої думки лукавої очисти, покеруй нашим життям, єдиномисліє нам подай, покажи нам шлях, яким нам іти, нашим гадкам дай мудрість, свого розуму дай нашому нерозумові, острахом божим огорни наші вчинки і обновляй нас у нутрі нашому, не допусти, щоб спокушала нас тлінна краса цього світу, але зміцни прагнення до прийдешніх скарбів, щоб усі ми осягнули їх твоєю благодаттю і щедротами та прославляли Тебе з предвічним Отцем із єдинородним його Сином навіки віків. Амінь.»

Третя наука була присвячена роздумам про монашу спільноту згідно правил св. Василія Великого.

О. Даниїл Д. ЧСВВ завершив духовні науки молитвою до Пресвятої Богородиці, яку також уклав вищезгаданий о. Матей Г.:

«Пресвята Владичице Богородице, просвічена і наповнена Святим Духом під час Благовіщення й Воплочення Божого Сина та утверджена Ним під час його зшестя на єрусалимську спільноту і нагороджена вічною славою у небі, світло, надіє, покрове, захисте, потіхо і радосте наша просимо Тебе нині, просвіти духовні очі наших сердець! Ти, що породила джерело безсмертя, оживи нас твоїм могутнім заступництвом і випроси нам рясних ласк Святого Духа, щоб помилував нас і викликав сокрушення в серцях наших, покору в думках наших і визволив нас з полону помислів наших, щоб ми до останнього віддиху були вірними нашому чернечому покликанню і сповнюючи достойно нашу путь на цій землі, разом з усією Церквою величали й славили Тебе по всі дні життя нашого, бо Ти благословенна і препрославленна на віки віків. Амінь.»

о. Франціск Онисько ЧСВВ

 


 

Фотографії з події:

 

 

 

 

 

 

 

 


 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції