Smaller Default Larger

Святкування Ювілею Василіянського Чину Св. Йосафата у Святопокровській Провінції Отців Василіян у Польщі

 

14 жовтня 2017 р., на свято Покрови Пресвятої Богородиці, у м. Варшаві – в Осідку Польської Провінції Отців Василіян, відбулося урочисте святкування 400-літнього Ювілею Василіянського Чину Св. Йосафата, яке очолив Митрополит Перемишльсько-Варшавський УГКЦ, Кир Євген (Попович), у співслужінні з єпископом-емеритом Кир Василієм Медвітом ЧСВВ.

З Архієреями святкову Літургію співслужили чотири Протоігумени: о. Миколай Козіцький ЧСВВ – місцевий Протоігумен Польської Провінції, о. Йоан Школик ЧСВВ – Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, о. Андрій Белеканич ЧСВВ – Протоігумен Провінції Св. Миколая в Україні та о. Методій Біланчік ЧСВВ – Протоігумен Словацької Провінції Свв. Кирила і Методія. Як також місцеві ієромонахи й гості з різних василіянських Провінцій та священики, які служать для українців в Польщі.

В рамках святкових богослужінь відбулося посвячення Ікони Пресвятої Богородиці, яка була написана з нагоди Василіянського Ювілею в Польщі та встановлена для почитання у Варшавському храмі.

Митрополит Кир Євген, у своїй проповіді, а також у святковій промові на завершення Літургії, відзначив особливу роль і значення Отців Василіян у Польщі. Владика підкреслив, що стан Церкви можна визначити по тому, чи є в ній богопосвячені особи. В Українській греко-католицькій Церкві в Польщі завжди були ченці-василіяни, які відрікалися від усього і йшли за Христом, віддаючи себе на служіння українському народу, що опинився на цих землях. Ця присутність Василіян є благословенням для місцевої Церкви і за це самовіддане служіння, яке вони здійснювали і продовжують здійснювати в Польщі для українців, Кир Євген висловив їм особливу подяку, скріплюючи її своєю грамотою та медаллю, які склав на руки Протоігумена о. Миколая.

У свою чергу, Протоігумен вручив Ювілейні василіянські грамоти та медалі: Митрополиту Кир Євгену, Кир Василію, Вищим Настоятелькам жіночих монаших спільнот у Варшаві та всім іншим, заслуженим перед Василіянським Чином у Польщі, особам.

Уділяючи своє Архієрейське благословення, Кир Євген відзначив, що в цей день воно особливе – це є Папське благословення з приєднаним до нього повним Відпустом, з нагоди Василіянського Ювілею.

Також Архієрей заохотив усіх місцевих парафіян з особливою ревністю молитися перед новопосвяченою Іконою Пресвятої Богородиці, висловивши сподівання, що саме їхніми ревними молитвами, ця Ікона незадовго стане чудотворною і не одна людина отримає молячись перед нею до Богородиці, чудотворне оздоровлення або чудодійні ласки для себе.

Цього дня, ввечері, у храмі теж відбувся святковий концерт, який представили ченці-студенти Василіянського Інституту Філософсько-Боголовських Студій ім. Й. В. Рутського (Брюховичі-Львів – Україна), які прибули на святкування разом з Ректором о. Пантелеймоном Трофімовим ЧСВВ.

 

  • Інформація: о. Франціск Онисько ЧСВВ
  • Фото:

– о. Франціск Онисько ЧСВВ

– бр. Касіян Касіян ЧСВВ

 

 

 

 

 

 

 

Святкова Утреня

 

 

 

Архієрейська Божественна Літургія

 

 

 

Святковий концерт

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції