Smaller Default Larger

Паломництво до Погінського монастиря на Прощу Вервиці

 

29-30 вересня цього року в Погінському монастирі Успіння Пресвятої Богородиці оо. Василіян відбулася ХХІІІ Міжнародна Проща Вервиці за єдність Церкви й Українського народу. У цій прощі традиційно взяли участь і паломники з Малоберезнянського василіянського монастиря на чолі з о. Мелетієм Рішком, ЧСВВ.

Цьогорічна Проща Вервиці присвячена Року Божого Слова в УГКЦ та 1030-літтю Хрещення Київської Русі. У заході, за різними підрахунками, взяли участь від 10 до 15 тисяч паломників з різник куточків України та із-за кордону.

Суботня програма розпочалася о 14.00 урочистим винесенням Погінської Чудотворної ікони Божої Матері, яку тут звуть Царицею Покуття. Перед Чудотворним образом паломники молилися вервицю, яку своїм співом супроводжували різні хори, які брали участь у цій прощі. Ближче до півночі розпочалася Хресна дорога. Протягом двох днів прощі десятки священиків цілодобово сповідали, тож охочі могли посповідатися, а відтак, на Св. Літургії, прийняти Св. Причастя.

Кульмінацією прощі стала недільна Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви – Патріярх Святослав у співслужінні Преосвящених владик: Володимира Війтишина, Архиєпископа і Митрополита Івано-Франківського, Ніла Лущака, ЧБМ, єпископа-помічника Мукачівської Греко-Католицької єпархії, а також Василія Тучапця, ЧСВВ, екзарха Харківського. Також, у Св. Літургії взяли участь високопреподобний о. Йоан Школик, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, преподобний о. Никодим Гуралюк, ЧСВВ, Настоятель погінського монастиря, оо. Василіяни з різних монастирів та чисельний єпархіяльний клир.

Повертаючись додому, паломники завітали ще до одного василіянського монастиря − Гошівського. Дякуємо Богові за чудову можливість брати участь у Прощі Вервиці та сподіваємося про наступні подібні паломництва.

 

  • Повідомила: Вікторія Шолтис
  • Фото: Дмитро Лишанич

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції