Smaller Default Larger

Візит Протоігумена до парафії Св. Івана Золотоустого при Василіянському осідку в Будапешті

 

В неділю 30 травня 2021 р. Б., Протоігумен о. Франциск Онисько ЧСВВ, в рамках канонічної візитації у Провінції Св. Стефана, разом з ієромонахами Маріяповчанського монастиря відвідав парафію Св. Івана Золотоустого при Василіянському осідку в Будапешті.

Отці Василіяни розпочали свою діяльність на цьому місці з 1948 року. В часах ліквідації Чину будинок був конфіскований. Після легалізації Чину, будівлю повернули і Василіяни продовжували тут душпастирську та місійну діяльність. Дім і каплиця періодично розбудовувалися. Свого часу, коли в Маріяповчанському монастирі проводилося відновлення, тут, у Будапешті, був розміщений Новіціят.

На даний час, парафію провадить єпархіяльний священик, який теж мешкає тут в одній частині будівлі із своєю сім’єю.

Інша частина – місійний осідок Отців Василіян, в якому мешкає о. Ісаак Торок ЧСВВ, який займається викладацькою діяльністю.

В рамках загальних відвідин цього місійного осідку, Протоігумен о. Франциск, разом з місцевим парохом о. Йосифом (József Zuró), о. Ісааком Тороком ЧСВВ, о. Андрієм Белеканичем ЧСВВ та о. Михайлом Станком ЧСВВ відслужили недільну Божественну Літургію.

Опісля, Протоігумен теж зустрівся з представниками третьої гілки Василіянського Чину в Угорщині. Загалом у Будапешті є три групи цієї гілки, яка в Угорщині є найбільш чисельною у світі. Нажаль із-за впливу пандемії коронавірусу, не всі змогли зібратися цього дня при даному Василіянському осідку, але цього року запланована проща усіх груп до Маріяповчанської святині, під час якої передбачається теж зустріч з Протоігуменом та отцями Василіянами.

Окремо Протоігумен також провів зустріч з парохом о. Йосифом, який у цьому місці служить вже понад два роки, запізнавшись з актуальним станом місцевої спільноти й самого храму.

Збереження і розвиток цього осередку залишається пріоритетом для Василіянської провінції в Угорщині.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції