Smaller Default Larger

Довічна професія бр. Теодосія Онисько ЧСВВ у Малоберезнянському монастирі

 

 

24 червня 2021 р. Б., Чернець Провінції Св. Миколая в Україні бр. Теодосій Михайло Онисько ЧСВВ, склав Довічну професію у Василіянському Чині Св. Йосафата.

Вічні обіти Послуху, Чистоти і Убожества, які були складені бр. Теодосієм під час урочистої Божественної Літургії в Малоберезнянському монастирі Отців Василіян, прийняв делегат отця Протоархимандрита – Протоігумен о. Франціск Онисько ЧСВВ, у присутності численних ієромонахів-василіян, чернечої братії й рідних.

Згідно монашого звичаю, Чин професії довічних обітів розпочався після Малого входу співанням тропаря «Обняття Отця відкрити мені поспіши…», під час якого Чернець робить три доземні поклони і хрестовидно лягає на землю, а в той час його покривають чорним полотном із зображення хреста.

Відтак розпочався діалог між Протоігуменом та Ченцем, вкінці якого Настоятелем було наголошено, що «Ангели стоять тут невидимо, щоб записати це ісповідання (Ченця)». Після заклику «Тож приступи до Жертовника Господнього і склади Богові свої обітниці. Ось Христос тут невидимо присутній.», бр. Теодосій виголосив на колінах перед престолом Господнім, поклавши руку на Євангеліє, формулу довічних обітів:

«Я, брат Теодосій Михайло Онисько, Чину Святого Василія Великого, урочисто складаю Господу Богу, в Пресвятій Тройці Єдиному, перед Тобою, Преподобним Отцем, Франціском Онисько, делегатом отця Протоархимандрита, Божим Представником, довічні обіти ПОСЛУХУ, ЧИСТОТИ й УБОЖЕСТВА у цьому Чині і в ньому обіцяю постійно залишатись аж до смерті.

Крім цього, обіцяю Римському Архієреєві, Христовому Намісникові, постійну вірність і підлеглість, і що жодним способом не буду намагатись осягнути будь-який уряд у Чині або в Церкві.

У цьому мені, Боже, допоможи і ця свята Євангелія.

Все розумію і приймаю згідно зі Статутом нашого Чину, затвердженим Апостольським Престолом».

Після молитов, відбулося постриження Ченця та одягання, під час якого йому було вручено параман, нагрудний хрест, мантію і запалену свічку.

Завершивши Чин професії, Протоігумен, як також усі священнослужителі і братія привітали бр. Теодосія, після чого продовжилася Божественна Літургія.

Протоігумен виголосив проповідь з нагоди цієї святкової події для монашої спільноти Василіянського Чину, яку традиційно завершив молитвою:

Господи Ісусе!

Сьогодні Ти вибрав нашого співбрата на свого близького учня.

Роздумуючи над твоїм Євангелієм (Лк. 6:12-23) ми бачимо, що цей вибір відбувся на недосяжній для нас височині, де Ти цілу ніч, тобто у вимірі Вічності, молився до Небесного Отця.

Благаємо Тебе, Ісусе, за нашого співбрата – нехай він сподобиться молитися з Тобою в найособистіших Твоїх молитвах.

Нехай він буде вірний Тобі як у твоєму Преображенні, так і у Твоїх страстях.

Нехай він сподобиться чувати з Тобою і молитися в найтривожніших Твоїх моментах і навіть на хресті.

Нехай він буде зразковим сином небесного Отця, на твою подобу і на твою славу, аж до його воскресіння в Тобі.

Переживаючи цю сьогоднішню посвяту, і ми, як Твоя спільнота, як посвячені Тобі так само твої учні і Сини Твого Отця, наново приступаємо до Тебе з єдиним благанням:

«Господи, навчи нас молитися…» – навчи нас бути Синами, навчи нас бути такими, як Ти.

Навчи нас бути для Тебе найближчою опорою, найвірнішою спільнотою, найчутливішими синами, завжди бадьорими в молитві і чуванні, завжди сміливими у виконанні Твоєї волі, в цілковитій довірі Твоєму провидінню, і вірними Твоїй Любові до нас.

Обітуємо Тобі сьогодні себе, на віки вічні. Амінь!

Вкінці Літургії була заспівана молитва за Україну, «многоліття», які виголосив Протоігумен бр. Теодосію та його батькам, а відтак подяка самого новопрофеса своїм співбратам та родині.

 

  • Фото і відео: бр. Роман Кундзір ЧСВВ

*******

 

 

 

 

*******

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції