Smaller Default Larger

Провінційні збори ченців-василіян в Малоберезнянському монастирі

 

26 жовтня 2021 р. Б., в Малоберезнянському монастирі Отців Василіян відбулося чергове цьогорічне загальне зібрання Ченців Провінції Св. Миколая в Україні, в якому взяли участь Настоятелі та представники василіянських спільнот на чолі з Протоігуменом о. Франціском Онисько ЧСВВ.

Розпочалося зібрання анонсуванням відкриття 19 грудня, «Року Святого Миколая» на рівні цілої Провінції та обговоренням програми заходів протягом цього річного періоду. Влітку, на завершення Ювілейного року з нагоди початку монашої реформи Василіянського Чину на Закарпатті, яка відбулася 100 років тому, Провінція Св. Миколая, завдяки Преосвященному Кир Іринею Білику ЧСВВ, Каноніку Папської Базиліки Santa Maria Maggiore, отримала дар мощей свого Покровителя. Це стало спонукою для Провінції присвятити Святому Миколаю молитовний Рік, для пожвавлення серед Ченців та вірних місцевих Василіянських монастирів культу та набожності до цього Святого Покровителя.

В програмі зібрання було також представлено графік проведення Канонічної візитації в монастирях Провінції, яку проводитимуть Протоігумен та Провінційний Економ в грудні цього року.

Також Протоігумен представив учасникам зібрання ситуацію Провінції Св. Стефана в Угорщині, якою він має обов’язок опікуватися й подальші кроки у справі відродження цієї василіянської структури.

На зібранні був присутній о. Гавриїл Тимчик ЧСВВ, Чернець Провінції Св. Миколая, який виконує своє служіння у Португалії, обіймаючи функцію Координатора для місцевих священнослужителів. О. Гавриїл розповів співбратам про теперішню ситуацію Василіянського Чину в цій країні, в поодиноких парафіях та в м. Фатімі, де він довший час виконує своє служіння, і де, невдовзі, 14 листопада, буде посвячено камінь під будівництво Василіянського монастиря, в якому теж візьме участь Протоігумен Провінції Св. Миколая.

Ще однією важливою темою на зібранні було обговорення підготовки до міжнародної наукової конференції, яку планується провести у Провінції влітку 2022 року, за участі представників та Протоігуменів європейських Провінцій Василіянського Чину. Така конференція планувалася протягом Ювілейного року з приводу 100-ліття монашої реформи, однак із-за пандемії короновірусу була перекладана на пізніше, коли буде можливою фізична участь більшості її учасників.

Також Протоігумен озвучив попередню дату посвячення та відкриття новозаснованого чернечого осідку Провінції у м. Ужгороді, який буде відданий заступництву блаж. свщмч. Павла Ґойдича ЧСВВ, в празник св. свщмч. Йосафата.

На зібранні важливою темою також було обговорення документів, оприлюднених Генеральним Секретаріатом Синоду Єпископів, які покликані спрямувати синодальний шлях «Задля синодальної Церкви: Сопричастя, Участь, Місія», розпочатий Церквою цього року. У розділі про роль священиків у синодальному процесі, підготовчий документ цього Синоду звертає увагу на те, що в служінні Ісуса «Обрання апостолів – не привілей мати ексклюзивну владу та бути окремими, а благодать інклюзивного служіння благословення та товаришування. Завдяки дару Духа Воскреслого Господа вони мають берегти місце Ісуса, не підміняючи Його; не фільтрувати доступ до Його присутності, а полегшувати зустріч з Ним» (PD, 19). Так само і клірики, обдаровані священними дарами та харизмами, отриманими при свяченнях, мають відіграти вагому роль у тому, щоб цей синодальний досвід дійсно був автентичною зустріччю з Воскреслим Христом, закоріненим у молитву, поживленим через святкування Євхаристії, натхненним через слухання Слова Божого.

Отож цій тематиці на зібрані була відведена особлива увага. Крім того були обговорені інші внутрішні питання Провінції.

Настоятель Мукачівського монастиря о. Даниїл Дербаль ЧСВВ, разом з Протоігуменом представили теж присутнім співбратам для узгодження, напрацювання у справі підготовки проекту будівництва Василіянського храму і монастирського та душпастирського комплексу у м. Мукачеві.

Наступні Провінційні збори заплановано провести на завершення року в Маріаповчанському монастирі, у рамках вшанування Покровителя місцевої Провінції – Св. Стефана.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції