Smaller Default Larger

Протоігумен отець Павло Райчинець ЧСВВ приклонився перед мощами блаженного священномученика Павла Гойдича у Пряшеві

В рамках своєї робочої поїздки до Словаччини 23 серпня цього року, Протоігумен Василіянської Провінції Св. Миколая о. Павло Райчинець ЧСВВ, відвідав греко-католицький катедральний храм у м. Пряшеві (Словаччина), де приклонився перед мощами блаженного священномученика Павла Гойдича, які знаходяться у цій святині.

Історія життя блаженного Павла тісно пов’язана із Провінцією Святого Миколая. Адже будучи вже священиком, він вступив у 1922 р. до василіянського монастиря на Чернечій горі в м. Мукачеві, де 23 січня 1923 р. після випробувального періоду одягнув василіянську рясу. На Чернечу гору до Мукачева, звідки почалося його монаше життя, вже будучи владикою, він приїжджав щорічно, щоб відбути духовні вправи, як також часто проводив відпустки по василіянських монастирях. 1924 р. склав перші монаші обіти та був призначений до монастиря в Ужгороді, де активно провадив молодь в організації Апостольства молитви, давав реколекції та місії. В ті роки, був також Настоятелем Малоберезнянського монастиря, про що пригадує пам’ятна таблиця, встановлена в цій обителі.

 

Владика Павло Гойдич на Чернечій горі у Мукачеві

 

Пам’ятна таблиця блаженному Павлу Гойдичу у Малоберезнянському монастирі


З 1927 р., ставши єпископом, Павло Гойдич керував Пряшівською єпархією. У 1951 р. за визнання своєї віри Павла Гойдича засуджено на досмертне ув’язнення, страту прав і титулів та конфіскацію майна. 1960 р. проголошено амністію, що стосувалася також і хворого 70-літнього Преосв. Павла. Того ж року страждалець помер в леопольдівській в’язниці в день свого народження. Поховано Павла Гойдича під № 681. У 1968 р. відбулася ексгумація тілесних останків владики і їх було перевезено до Пряшева, а згодом переміщено з каплиці до катедральної крипти.

Коли в 1995 р. Святіший отець Іван Павло II відвідав Пряшів, то прийшов поклонитися мощам василіянського єпископа-мученика Павла Гойдича і молився біля його гробу в Катедральному соборі Пряшева.

4 листопада 2001 Святіший Отець Іван Павло ІІ проголосив його блаженним у Римі. Свята Христова Церква святкує пам’ять свщмч. Павла Гойдича 17 липня, як оборонця святої віри, приклад вірності своєму Творцеві, народові й Церкві, великого шанувальника Пречистої Діви Марії та Пресвятого Христового Серця.

Приклоняючись перед мощами блаженного Павла Гойдича, Протоігумен о. Павло Райчинець випрошував для монастирів Провінції Св. Миколая покровительства блаженного священномученика, а для ченців – такої ж ревності і святості у монашому житті і служінні, якими сам відзначався блаженний Павло Гойдич.

 

ФОТОГРАФІЇ З ПОДІЇ:

 

 

 


 

 

 

Римокатолицька катедра і пам’ятник Блаженному Івану Павлу ІІ

 

 

 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції