Smaller Default Larger

Молитва за мир в Україні під час Міжнародної прощі до Фатіми

01

 

12-13 травня 2022 р. Б., Протоігумен Провінції Св. Миколая в Україні о. Франціск Онисько ЧСВВ взяв участь в Міжнародній прощі до Фатімського санктуарію з нагоди спомину обʼявлення тут Пресвятої Богородиці, під час якої лунала молитва за мир в Україні.

 

Перед початком прощі, 12 травня, Протоігумен зустрівся з Ректором Фатімського санктуарію отцем Карлосом (Carlos Manuel Pedrosa Cabecinhas). В цій зустрічі головною темою була війна в Україні та допомога вимушеним переселенцям, які опинилися поза своїми домівками. Також була узгоджена участь Протоігумена у богослужіннях, в яких одним з найголовніших намірень була молитва за припинення війни в Україн.

 

Таким чином, під час велелюдною червиці 13 травня, Протоігумен промовив частину цієї молитви до Пречистої Діви Марії українською мовою.

 

Відтак на початку урочистої Святої Меси звернувся українською мовою з благословенням до паломників з України.

 

Центральні богослужіння під час цієї прощі очолив Архієпископ Edgar Peña Parra - заступник Державного Секретаря Святого Престолу у загальних справах. Головними співслужителями були нещодавно призначений новий єпископ Лейрії-Фатіми Дон José Ornelas Carvalho та вислужений єпископ цієї дієцезії Дон António Augusto dos Santos Marto.

 

Вкінці богослужіння єпископ Дон Жозе освятив статуйку Фатімської Богородиці для України.

 

Цього ж дня ввечері відбулася зустріч між отцем Протоігуменом Франціском та Єпископом Лейрії-Фатіми Дон Жозе, в якій місцевий ієрарх висловив підтримку Україні, що потерпає тепер від війни, а особливо тим, які опинилися у Португалії й потребують опіки зокрема від місцевої Церкви. Були обговорені виклики і проблеми, з якими стикаються українці за кордоном та можливі способи допомогти усім потребуючим, але й також тим, що залишаються в Україні.

 

Крім того, під час зустрічі відбулося загальне знайомство з Єпископом, який нещодавно обійняв управління цією дієцезією та представлення Протоігуменом діяльності Василіянського Чину зокрема в Україні, як також за кородоном.

 

Дон Жозе на даний час також є Головою Конференції Єпископату Португалії і у словах своєї підтримки для України озвучив загально прийняте рішення місцевого Єпископату, щоб кожної неділі у всіх парафіях одним з прохань на Святій Месі було намірення за мир і припинення війни в Україні.

 

  • Під час згаданих зустрічей та Богослужінь, Протоігумена супроводжував о. Гавриїл Тимчик ЧСВВ, місцевий координатор, який походить з Провінції Св. Миколая в Україні і від 2007 року виконує своє служіння у Фатімі.

 

*******

 

13 травня 1917 року у Фатіми відбулося перше обʼявлення Пресвятої Богородиці трьом дітям, які, як завжди, пасли овець. Близько опівдня вони побачили раптовий спалах світла, схожий на блискавку. Налякані пастушки поспішили додому, але зупинилися від здивування. Перед ними над невеличким дубом зʼявилася жінка, зодягнена в білу одежу, яка на їхнє запитання «Звідки є Ваша милість?», почули відповідь «Я є з Неба. Не бійтеся, я вас не скривджу.»

 

Обʼявлення Богородиці тривали шість місяців з 13 травня по 13 жовтня, під час яких Вона, через дітей-пастушків Франціска, Жасінту і Лусію, просила людство про навернення і покуту.

 

13 травня 2017 року, Святіший Отець Папа Франциск канонізував у Фатімі блаженних Францішка і Жасінту.

 

Фатімські об’явлення вважаються чи не найвідомішими в світі й зіграли велику роль в історії. «Пані, яснішу від сонця» побачили португальські діти: блаженні Франциск і Жасінта Марто та їх кузина Лусія дос-Сантос. Вона померла у віці 95-ти років у монастирі, натомість брат і сестра відійшли у вічність у віці 10-ти років і стали першими святими дітьми Католицької церкви, що не були мучениками. 13 травня 2000 року, їх проголосив блаженними святий Папа Йоан Павло ІІ.

 

 

  • Джерело використаних матеріалів: www.fatima.pt

 

02

 

03

 

04

 

05

 

06

 

07

 

08

 

09

 

10

 

11

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції