Smaller Default Larger

Храмовий празник Пресвятого Серця Христового та з’їзд спільнот «Апостольства молитви» у Жовкві

2-3 липня 2022 року у василіянському монастирі Різдва Христового в Жовкві відбулося святкування храмового празника Пресвятого Серця Христового. У рамках святкування був проведений щорічний Всеукраїнський з’їзд спільнот релігійного товариства «Апостольство молитви» на тему «Слово Боже – рушійна сила в щоденному житті «Апостольства молитви».

Духовним приготуванням до празника стали триденні реколекції, провідником яких був о. Епіфаній Гнатів, ЧСВВ. Програма святкувань та з’їзду були багатими та насиченими. Після реєстрації учасників, які прибули з різник куточків України, розпочалася молитовна програма. Місцевий координатор товариства о. Терентій Довганюк, ЧСВВ та диякон Мар’ян Поспішель, ЧСВВ, після виставлення Святих Тайн відслужили Літанію до Серця Христового. О. Климент Грещак відслужив молебень до Пресвятої Богородиці в намірі за мир в Україні і за благословення наших воїнів.

Вечірню Службу Божу очолив о. Корнилій Яремак, ЧСВВ, якому співслужили отці Епіфаній Гнатів, ЧСВВ, Терентій Довганюк, ЧСВВ, Омелян Кобель з Тернопільщини. О. Епіфаній виголосив заключну реколекційну науку на тему християнського прощення та вділив присутнім відпуст на закінчення реколекцій. Опісля відбулось виставлення Святих Тайн, молебень до Серця Христового, прийняття нових членів Апостольства Молитви та Суплікація.

Ввечері в монастирському храмі Пресвятого Серця Христового розпочалася Велика вечірня з Литією, яку відслужив о. Корнилій Яремак, ЧСВВ. Після її завершення учасники молитовного з’їзду процесійно перейшли на Вічеву площу Жовкви. Перед фігурою Божої Матері молодіжний хор парафії при храмі Жовківського монастиря провів співану вервицю, яку очолили отці Терентій Довганюк, ЧСВВ Доротей Стиранець, ЧСВВ. О. Терентій виголосив коротку науку, в якій підкреслив важливість чесноти любові людини до Бога і ближнього.

У неділю, 3 липня, програма відпусту продовжилась святою Літургією, яку очолив о. Матей Химинець, ЧСВВ, освяченням води, яке відслужив о. Доротей Стиранець, ЧСВВ, та святковою Утренею під проводом о Терентія Довганюка, ЧСВВ, який звернувся до прочан із радісним привітанням з нагоди Празника Серця Христового.

Вершиною святкування празника Серця Христового стала архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Михаїл Колтун, правлячий єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії. Йому співслужили отці Йоан Школик, ЧСВВ, протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя, Франциск Онисько, ЧСВВ, прготоігумен Провінції святого Миколая на Закарпатті, Веніамин Чернега, ЧСВВ, провінційний вікарій та економ, Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, ректор ВІФБС, Августин Стрижик, ЧСВВ, ігумен жовківського монастиря, Ярослав Петруха, жовківський декан, Терентій Довганюк, ЧСВВ, координатор АМ у Жовкві, Володимир Маланюк, ЧСВВ, вчитель новиків і настоятель крехівського монастиря, Симеон Манько, ЧСВВ, ігумен добромильського монастиря, Іван Майкович, ЧСВВ, Партеній Гриник, ЧСВВ та інші священики.

У святковій проповіді владика наголосив: «Христос із свого Серця вилив усю благодать ради нашого спасіння і життя вічного. Любов Ісуса Христа чинить нас сповненими благодаттю. Християнин є новою людиною у Христі, яка приймає участь у дійствах, які нам Господь передбачив, тому ми віримо і діємо в довір'ї до Бога.

Ісус Христос вмирає на хресті і виявляє свою любов до ворогів – «Прости їм, бо не знають, що роблять». Це досконала любов, і ми повинні робити так само. Христос не міняється. Як той, який був на хресті з любов'ю, так і той, який діє сьогодні. Він є сповнений любові, і тільки у вірі ми можемо його відкрити та уподібнюватися до його досконалої любові.

Ісус терпів за кожного з нас, а люди часом в родині не можуть стерпіти, хочуть їх позбутися. А насправді терпіння такі спасенні, такі лікуючі, що можуть подарувати нам життя вічне. Просімо у Господа: «Дай нам любити Твоєю любов’ю!». Любімо тією любов’ю, яку Христос дав Церкві, дав нам, щоб ми у ній жили. Проминуть усі терпіння і злидні, тільки не мине любов.

Свята Церква навчає, що Бог вийшов із свого віковічного світла і явив нам свою любов, щоб дати нам можливість сприймати світ. Господь виливає зі свого серця благодать і цю благодать він вилив Пресвятій Богородиці, яка перенесла всю несправедливість і співстраждала з ним. «Терпіння ваші повернуться», а радість – це запевнення нашого спасіння. Закінчиться війна, настане мир, і я хочу щоб ви були вірними заповітам Божої любові – любити ворогів і молитися за їх навернення».

Після Божественної Літургії єпископ відслужив Благальну Пісню - Суплікацію та благословив усіх вірних, а о. ігумен склав подяку владиці та всім прочанам. На завершення святкувань о. Веніамин Чернега відслужив молебень до Серця Христового, мирування та благословення освяченою водою. З’їзд товариства «Апостольство молитви» відбувається кожного року на свято Пресвятого Серця Христового у Жовкві.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції