Smaller Default Larger

Завершилася XIV Римська Генеральна Капітула. Перше засідання нової Головної Ради

Підписанням протоколів та капітульних постанов у суботу, 23 липня 2022 р., завершилася XIV Римська Генеральна Капітула Висиліянського Чину Святого Йосафата, що від 11 липня відбувалася в Папській українській колегії святого Йосафата в Римі.

Божественна Літургія з молитвою про дари Святого Духа з нагоди відкриття Капітули була відслужена в понеділок, 11 липня, в базиліці Святого Петра у Ватикані при престолі святого Василія, під яким спочивають мощі святого священномученика Йосафата. Цей день був присвячений духовному зосередженню й молитві. В наступні дні тижня Головна управа та Настоятелі провінцій Чину представляли звіти про стан Чину та поодиноких його провінцій. У четвер, 14 липня, відбулася аудієнція в Святішого Отця Папи Франциска.

У понеділок, 18 липня, учасники Капітули завершили розгляд та затвердили «Загальний план чернечого формування (Ratio formationis)».

Вівторок, 19 липня, був днем виборів. Капітула обрала нового Протоархимандрита Чину, яким став о. Роберт Лисейко, Генерального вікарія, яким став о. Ілля Броновський, і Генеральних радників – о. Луїса Касіяна, о. Маврикія Попадюка і о. Тимотея Коцура. Крім того, Капітула обрала заступників Генерального радника – о. Діонисія Заведюка й о. Сергія Крутовського.

Подальша праця Капітули була присвячена обговоренню та прийняттю капітульних постанов, які приготовляли відповідні профільні комісії: правнича, пасторальна й інших справ, виховнича й економічна.

Після завершення Генеральної Капітули в суботу, 23 липня, відбулося перше засідання Головної Ради, серед питань порядку денного якого було завершення формування Головної управи. Протоархимандрит за згодою Ради призначив Генерального економа, яким став о. Йоанікій Чверенчук, та Генерального секретаря, яким став о. Яків Шумило. 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції