Smaller Default Larger

Храмовий празник при монастирі Св. Юрія у Червонограді

01 3

6 травня 2023 року монастир святого Юра в Червонограді відзначив храмовий празник.

******* 

Архиєрейську Божественну Літургію монастирському храмі очолив владика Петро Лоза, єпископ помічник Сокльсько-Жовківської єпархії. Йому співслужили отці Йоан Школик, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя, Франциск Онисько, ЧСВВ, Протоігумен Провінції святого Миколая на Закарпатті, Веніямин Чернега, ЧСВВ, Провінційний вікарій та економ, Йосиф Кралька, ЧСВВ, ігумен дрогобицького монастиря, Єремія Рибаков, ЧСВВ, місцевий ігумен, Ігнатій Москалюк, ЧСВВ, настоятель монастиря в Херсоні та багато інших отців Василіян та представників єпархіяльного духовенства.

Під час проповіді владика Петро, роздумуючи над життям великомученика Юрія, наголосив, ми молимося у храмі, посвяченому святому Юрію Переможцю, який своїм життям засвідчив Добру Новину. Як Господь Ісус не тільки через слово приніс цю Добру Новину у світ, але сповнив її на землі смертю і воскресінням, так і святий Юрій своєю мученицькою смертю засвідчив перед Господом Богом свою вірність.

Мученики – це свідки, яким не потрібно слів, бо їхнє життя є свідченням, яке надихає. Не зважаючи на небезпеку для життя, муки і переслідування, вони стоять твердо у вірі в Христа. Святий Юрій Переможець зображується на коні, із списом, яким заколює нечестивого змія, що уособлює зло, яке хоче людину знищити. Існує паралель між видимим і невидимим ворогом людини у теперішній час випробування нашого народу, який страждає від війни і якому нищівної шкоди завдає видимий ворог. Але для людини страшнішим є ворог невидимий, який породжує зло – гріх. Сьогодні Бога просимо, щоб посилав нам ревність і завзяття бути християнами, які не впускати у серця зло. Для наших воїнів найважливішим є те, що захищаючи землю, вони хочуть зупинити зло.

Пресвята Богородиця у Фатімі просила молитися за навернення росії, щоби з цієї землі не виходило зло. Коли Христос запрошує молитися за ворогів, це означає, що ті люди, які чинять зло, повинні навернутися, зупинитися, перестати чинити зло. Приклад мучеників виглядає мов поразка, але очевидно, вони перемогли, своєю смертю купили вічність і досвідчили, що останнє слово є за Богом.

Із подячним словом до архиєрея та всіх присутніх звернувся о. Єремія Рибаков, ЧСВВ, ігумен червоноградського монастиря. 2023 рік є особливим для Української Греко-Католицької Церкви і Чину святого Василія Великого, оскільки в листопаді проминає 400 років від дня народження для Неба, мучеництва, святого священномученика Йосафата, одного з основоположників Василіянського чину, який засвідчив своїм життям і смертю церковну єдність. З цього приводу свята столиця наділила кожний василіянський монастир привілеєм повного відпусту протягом цілого року.

Інформаційний відділ отців Василіян

IMG 3280

IMG 3293

IMG 3299

IMG 3305

IMG 3306

IMG 3364

IMG 3466

IMG 3521

IMG 3523

IMG 3642

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції