Smaller Default Larger

Ієрейські свячення у монастирі Св. Онуфрія

original-213755521

6 червня 2023 року в монастирському храмі святого Онуфрія у Львові василіянські ченці диякони Натанаїл Сало, ЧСВВ та Роман Кундзір, ЧСВВ із рук владики Василія Тучапця, ЧСВВ, Харківського екзарха, отримали ієрейські свячення, який очолив архиєрейську Службу Божу. Новоієреї увіллються у велику василіянську родину для праці на Христовій ниві.


* * * * * * *

Під час обряду ієрейського рукоположення кандидат – диякон – промовляє Символ віри й складає присягу послуху церковному Проводу. Служіння пресвітера полягає в тому, щоб достойно і непорочно стояти перед святим жертовником, проповідувати Святе Євангеліє, приносити дари й жертви духовні, оновляти людей в купелі відродження та виконувати інші церковні служіння. Архиєрей, поклавши знак духовної влади на голову тих, які приймають свячення, промовляє молитву: «Божественна благодать, що завжди недужих оздоровлює і те, що їм недостає, доповнює, поставляє благоговійного диякона в пресвітерство. Тож помолімся за нього, щоб зійшла на нього благодать Пресвятого Духа».


У врочистій проповіді владика Василій наголосив, що відзначаючи день П’ятидесятниці, коли сповнилися Христові обітниці, і Святий Дух просвітив апостолів і навчив їх правди Божої, та подарував мудрість, щоб звіщати Слово Христове. У цей день завдяки апостолу Петру охрестилися перші християни, і так зродилася свята Церква. Христос готував своїх учнів до прийняття дарів Святого Духа, щоб вони теж передавали ці дари всім людям у смиренності і покорі, бо Бог гордим противиться, а покірним дає благодать. Апостоли рушили сповняти Господні заповіти, і він супроводжував їх численними знаками.


Кожний християнин приймає дари Святого Духа у святих Тайнах Хрещення і Миропомазання і зобов’язаний пильно їх берегти і помножувати. У євангельському читанні Христос називає блаженними вбогих духом, плачучих, милосердних, чистих серцем, спраглих справедливості, миротворців, вигнаних за правду. Святий Дух вділяє людям радість від наслідування і виконування Божих заповітів.
У третій день Зелених свят в монастирі святого Онуфрія стаємо свідками великої благодаті, коли два диякони приймають ласку священства, щоб, подібно до апостолів, нести світло Христового Євангелія для народу. Ця подія відбувається теж у ювілейний рік святого Йосафата, коли відзначаємо 400-ліття його мученицької смерті. Він є знаковим святим для нашої Церкви і народу, бо провадив його до єдності, а Господь супроводив його численними чудами і знаками. Як єпископ, він показував приклад і закликав своїх священників, щоб вони дбали про чистоту власного серця, і так інших приводили до Христа, визначаючись покорою і смиренністю. Нехай приклад великих наших попередників спонукає новоієреїв бути гідними і достойними працівниками у Божому винограднику.


Божественну літургію із преосвященнми владикою Василієм спіслужили отці Йоан Школик, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя, Веніамин Чернега, ЧСВВ, Провінційний вікарій, економ та намісник львівського монастиря св. Онуфрія, Йосиф Кралька, ЧСВВ , радник протоігумена, ігумен дрогобицького монастиря, Павло Федусів, ЧСВВ, радник протоігумена, ігумен золочівського монастиря, Ярослав Малиш, секретар Сокальсько-Жовківського єпископа, голова єпархіяльних комісій, Йосиф Легович, парох жовківської римо-католицької парафії, Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, ректор ВІФБС, ігумен брюховицького монастиря, Іван Майкович, ЧСВВ, вислужений магістр новіціяту новоієреїв, ігумени та настоятелі, священнослужителі Києва, Харківщини, Закарпаття, Галичини.
Після Служби Божої владика привітав новоієреїв, керівництво Чину, батьків та всіх, хто прилучився працею і молитвою до цього свята. Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя, о. Йоан Школик, ЧСВВ подякував владиці та побажав новоієреям Роману та Натанаїлу, щоб вони завжди перебували у молитві, єднанні з Богом, сповнені Божої благодаті, долаючи спокуси та знеохоти, а завзято працюючи для спасіння людей у святій Божій Церкві. Від імені новоієреїв із словами вдячності владиці святителю, настоятелям, виховникам і василіянській братії, батькам і родині, парафіянам і всім вірним звернувся о. Роман Кундзір, ЧСВВ.


На завершення свята новоієреї владиці, священнослужителям та всім присутнім, кожному зокрема, уділили новоієрейське благословення.


Нехай Господь благословенням повсякчас супроводить новоієреїв Натанаїла та Романа у священичій службі, за молитвами Пречистої Богородиці, святого отця Василія Великого та святого священномученика Йосафата, і всіх святих на многая і благая літа!

Інформаційний відділ отців Василіян

1

2

3

4ʼ5

6

7

8

9

10

11

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції