Smaller Default Larger

У Папській базиліці святого Петра урочисто вшанували пам’ять святого священномученика Йосафата

1

11-12 листопада 2023 р. Б., у день вшанування пам’яті святого священномученика Йосафата, у Папській базиліці святого Петра у Ватикані відбувалися урочисті моління з нагоди 400-ліття від його мученицької смерті.

* * * * * * *

У неділю, 12 листопада урочисту Божественну Літургію очолив Отець і Глава УГКЦ. З ним співслужили: владика Вісвальдас Кульбокас, Апостольський нунцій в Україні, владика Роландас Макріцкас, надзвичайний комісар Папської базиліки Santa Maria Maggiore, архиєпископ-митрополит Ґінтарас Ґрушас, владика Іриней Білик, ЧСВВ, владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ, о. Роберт Лисейко, ЧСВВ, Протоігумени Провінцій Василіянського Чину, ієромонахи та пресвітери обох обрядів.

На Богослужінні зібралося чимало паломників та душпастирів з різних країн, включаючи Україну. Крім того, на моління прибули Вищі настоятелі та ченці василіяни з різних країн, представники дипломатичного корпусу, акредитованого при Святому Престолі та делегація парламентаріїв Литви на чолі з Головою Парламенту Литовської Республіки Вікторією Чміліте-Нільсен.

У своїй проповіді владика Ґінтарас Ґрушас зазначив, що у труднощах, з якими ми стикаємося сьогодні у світі, в Україні та інших країнах, серед воєн, міграцій та багатьох інших криз, життя Йосафата дає нам надію, що Господь може використати кожного з нас як засіб для встановлення свого Царства тут, на землі, починаючи з нашого серця і діючи у світі. Окресливши душпастирське піклування святого Йосафата за поручених йому вірних, він наголосив, що владика Йосафат старався привести людей до Бога і зміцнити їхню віру.

Після Богослужіння Блаженніший Святослав подякував присутнім єпископам, послам України та Литовської республіки при Святому Престолі, привітавши, зокрема, ченців василіян зі святом їхнього небесного покровителя. Після слів «Многоліття» зібрані молільники помолилися молитву «Боже, великий, єдиний» за мир в Україні та опіку над воїнами, які захищають свою Батьківщину від окупанта. Відтак у тиші кожен присутній зміг помолитися перед тілом святого священномученика Йосафата, яке знаходяться у Базиліці святого Петра.

Джерело

Фото: о. Єфрем Кончак, ЧСВВ

 

* * * * * * *2

3

4

5

6

7

8

9

10

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції