Smaller Default Larger

Провінційна Капітула ченців Василіян Провінції Св. Миколая та Провінції Св. Стефана у Маріяповчанському монастирі

01

19 лютого 2024 р. Б. у монастирі св. Василія Великого в Маріяповчі (Угорщина) розпочалася Провінційна капітула Провінції святого Миколая, у якій беруть участь також ченці Провінції святого Стефана в Угорщині, яка від 2020 р. підпорядкована опіці Протоігумена Провінції святого Миколая.

Місцем проведення Капітули на рівні Василіянського Чину було визначено Маріаповчанський монастир, де змогли зібратися усі її 22 учасники, що виконують своє служіння в різних країнах Європи.

Провінційна Капітула є зібранням Ченців під проводом Голови, який її скликає кожні чотири роки. Вона є найвищою законодавчою владою на рівні Провінції у сфері управління, контролю та визначення напрямків діяльності для всіх її Ченців.

Ченці з України, Італії, Португалії та Угорщини розпочали в Маріаповчанському монастирі свою Капітулу днем призадуми й настанови, як це приписують Правила Василіянського Чину.

20 лютого 2024 р. Б. була відслужена св. Божественна Літургія за провід Святого Духа для Капітули та її учасників.
У залі засідань, відспівавши молитву “Царю Небесний”, капітульні отці і брати розпочали робочу сесію.

Цього дня у першій частині о. Протоігумен останньої каденції, Провінційний Економ, Провінційний Секретар та Вчитель новиків представили на Капітулі свої звіти.

У другій половині дня відбулися Вибори нової Провінційної Ради.

  • Новим Протоігуменом було переобрано о. Франціска Ониська, ЧСВВ,
  • Провінційним Радником та Провінційним Вікарієм - о. Кипріяна Зейкана, ЧСВВ,
  • Другим Провінційним Радником - о. Андрія Белеканича, ЧСВВ.

Також відбулися вибори двох заступників Провінційних радників та трьох Делегатів на Генеральну Капітулу та їх двох заступників.

Провінційна Капітула продовжує свою працю над визначенням напрямків своєї діяльності на наступні чотири роки і прийняття відповідних Постанов.

Урочисте завершення Капітули відбудеться в суботу 24 лютого Архієрейською Божественною Літургією у Василіянській Базиліці в Маріаповчі, після чого Ченці повернуться до місць свого служіння в Чині св. Василія Великого.

 

2

3

4

5

6

7

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції