Smaller Default Larger

Вшанування пам’яті о. Августина Волошина та героїв Карпатської України

004

Отці Василіяни Провінції св. Миколая на чолі з Протоігуменом о. Франціском Онисько ЧСВВ взяли участь у вшанування річниці 150-ліття від дня народження о. Августина Волошина та 85-ліття від дня проголошення Карпатської України. Програма ювілейних заходів та святкувань була організована на рівні Мукачівської греко-католицької єпархії, а також державних і культурних установ Закарпатської області.

* * * * * *

14 березня 2024 р. в четвер, у стінах Ужгородської греко-католицької академії ім. Блаженного Теодора Ромжі, відбулася наукова конференція присвячена постаті о. Августина Волошина, греко-католицького священника, ісповідника віри, педагога та народного діяча. У рамках конференції з доповіддю на тему: «Отець Августин Волошин як греко-католицький священник і його зв’язок з отцями Василіянами», виступив Протоігумен Провінції св. Миколая – о. Франціск Онисько ЧСВВ.

001

002

* * * * * * *

15 березня 2024 р. у п’ятницю зранку відбулось посвячення пам’ятної таблиці о. Августину Волошину на будівлі Хустської міської ради. Опісля, о 12:00 год. урочисті заходи продовжились на «Красному полі» поблизу м. Хуст де було почесне та молитовне вшанування полеглих воїнів Карпатської Січі та всіх оборонців незалежної Карпатської України від мадярських окупантів.

003

004

005

* * * * * * *

16 березня у суботу, урочисті заходи відбувались у с. Келечин що на Міжгірщині, де 150 років тому народився о. Августин Волошин. У Келечині програма святкувань проходила у місцевій греко-католицькій парафії і була молитовною: 9:30 – утрення з Акафістом до Пресвятої Богородиці; 10:30 – Архієрейська Божественна Літургія, опісля панахида за упокій душі світлої пам’яті о. Августина, біля пам’ятника спорудженого на його честь.

Цього ж таки суботнього дня, увечері, ченці Василіяни відвідали Закарпатський обласний театр драми та комедії у м. Хуст, де проходила театральна вистава під назвою «Остання ніч у Хусті». Дана вистава є історичною хронікою подій що відбувалися у Хусті – столиці Карпатської України, в березні 1939 р. Головними дійовими особами дійства стали: о. Августин Волишин – Президент Карпатської України, о. Севастіян Сабол ЧСВВ – Капелан Карпатської Січі, письменник та поет під псевдонімом «Зореслав», а також сестра монахиня Чину Святого Василія Великого, яка опікувалась сиротинцем у домі о. Августина Волошина.

006

007

* * * * * * *

17 березня у неділю святкові заходи з нагоди даного ювілею пройшли також у с. Великий Бичків що на Рахівщині. Саме тут у Бичкові о. Августин Волошин, як президент незалежної держави Карпатська Україна, відслужив останню Божественну Літургію на рідній землі. Звідси він був вимушений емігрувати за кордон, у зв’язку з мадярською окупацією краю. Отож, на спомин цих подій у греко-католицькій парафії в Бичкові відбулась Архиієрейська Божественна Літургія, яку очолив Преосвященний владика Ніл Лущак ЧБМ, Апостольський адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії, проповідь на Літургії виголосив о. Франціск Онисько ЧСВВ, Протоігумен Провінції св. Миколая.

008

009

 

Світла пам’ять – о. Августину Волошину та всім захисникам Карпатської України!
Безсмертна слава – усім героям України які сьогодні боронять нашу Батьківщину!

Фото

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції