Smaller Default Larger

В Імстичівському монастирі відбулися відпустові святкування празника Різдва Пресвятої Богородиці

21 вересня 2012 р. Б., в Імстичівському монастирі на Закарпатті, який входить у склад Василіянської Провінції Святого Миколая, відбулися відпустові святкування Празника Різдва Пресвятої Богородиці.

Крім Ченців монашої спільноти Імстичівського монастиря, у проведенні святкуваннь взяли участь не лише Отці і Брати з інших Монастирів Провінції Св. Миколая, але й також Ченці Василіянської Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні.


Так святкову Утреню і Молебень до Пресвятої Богородиці, відслужив Впр. о. Ніканор Ситар ЧСВВ з Василіянського інституту філософсько-богословських студій, що розташований у Брюховичах (Львів).

Урочисту Божественну Літургію, очолив та виголосив під час неї проповідь, Протоігумен Провінції Св. Миколая Впр. о. Павло Райчинець ЧСВВ. Йому співслужили Настоятель Імстичівського монастиря Впр. о. Михаїл Станко ЧСВВ та Отці-василіяни: Мелетій Рішко з Боронявського монастиря і Ніканор Ситар з Брюховецького монастиря. Крім того, під час Літургії співслужили священики довколишніх парафій Мукачівської греко-католицької єпархії та Мукачівської дієцезії Римо-католицької Церкви.

Під час святкових богослужінь, Святу Тайну Покаяння, уділяли паломникам та парафіянам такі отці, як Полікарп Погоріляк ЧСВВ з Імстичівського монастиря, Лука Буняк ЧСВВ з Боронявського монастиря, Йосафат Сичкун ЧСВВ з Малоберезнянського монастиря, Тадей Мисюк ЧСВВ з Мукачівського монастиря та єпархіальні священики.

Богослужбовий спів під час святкувань був різноманітним і багатим. Його провадили Дяки місцевої монастирської парафії, Імстичівський хор та Брати-василіяни.

Прислуговували та допомагали під час богослужінь Брати-василіяни: Роман Мельник з Провінції Найсвятішого Спасителя, та брати з Провінції Св. Миколая: Максим Пішта, Еміліян Гавей і двоє братів родом з с. Імстичово – Макарій Добра та Кипріян Зейкан.

Крім того, у святкуваннях взяли участь Сестри Служебниці Непорочної Діви Марії з Закарпаття, які значно спричинилися до приготування святкувань – прикрасили новозбудовану відпустову каплицю, де цього року вперше відбулися богослужіння.

На святкування до Монастиря прибули паломники з різних місцевостей Закарпаття: як з довколишньої місцевості, так і з більш віддалених від с. Імстичово районів Закарпаття.

На завершення Урочистої Божественної Літургії прозвучали „Многолітствія”, після чого Настоятель монастиря о. Михаїл Станко ЧСВВ висловив подяку, насамперед Господу Богу за його ласки і дари, та всім, хто взяв участь у святкуванні празника Різдва Пресвятої Богородиці в Імстичівському монастирі. Зокрема, Настоятель подякував усім добродіям та жертводавцям Монастиря, які допомагають у відновленні цієї Василіянської обителі.

Завершилися відпустові святкування Благословенням, яке уділив паломникам Протоігумен о. Павло Райчинець ЧСВВ, після чого відбулося окроплення присутніх освяченою водою і мирування.


о. Франціск Онисько ЧСВВ


ФОТОГРАФІЇ З ПОДІЇ:


 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції