Smaller Default Larger

У Ватикані розробили нову навчальну програму для богопосвячених осіб

„Повернення до Євангелія, відкриття наново первинних харизм і прийняття Вчительства Церкви разом із відповідальністю, що з цього випливає в апостольському та місійному аспектах”.

Це лише деякі з вказівок, які ІІ Ватиканський собор сформулював для монахів, а Конгрегація у справах Інститутів богопосвяченого життя та товариств апостольського життя нагадує цими днями шляхом оновленої та реформованої навчальної програми.


Через 50 років після відкриття Собору створено новий відділ церковного магістеріуму з того, що на початку називалось практичною школою дикастерії, а тепер переформатовано в Навчальну програму – міждисциплінарну школу формації у сфері церковного магістеріуму і канонічних норм, що стосуються богопосвяченого життя в Церкві, названої іменем Бенедикта XVI. Про це в інтерв’ю для газети „LʼOsservatore Romano” розповіла с. Нікла Спеццаті, котра разом із другим підсекретарем дикастерії, о. Себастьяно Пачіолла, керує навчальною програмою.

На питання що нового міститься в програмі навчання, сестра Нікла Спеццаті пояснила, що „представлена пропозиція, яка є міждисциплінарною школою, є перш за все виразом бажання нашої дикастерії бути поруч із богопосвяченими особами у сучасних культурах, щоб вони могли зростати у вірі і адекватно, переконливо та особливо жити своїм покликанням та місією в наш час. Новинки навчальної програми стосуються перш за все більш комплексного сприйняття „історії наслідків”, які ІІ Ватиканський собор мав для богопосвяченого життя. Слід особливо наголосити на міждисциплінарній методології школи, яка прагне поєднати дослідницькі та практичні аспекти; іншою метою є поєднання Традиції Церкви із величезним та багатим досвідом життя у святості посеред культурних потреб сучасності, а також приготування до втілення в життя – шляхом спеціально опрацьованих циклів – еклезіології спілкування. Саме ця еклезіологія є ключем для того, щоб заново відчитати усе богопосвячене життя і його місію. І це не лише одна з тем, а швидше певний горизонт, на який наша дикастерія хоче вказати”.

Джерело: КАТОЛИЦЬКИЙ ОГЛЯДАЧ

STUDIUM Scuola Interdisciplinare per la Formazione al Magistero Ecclesiale e alla Normativa canonica sulla Vita Consacrata (Programma degli Studi 2012-2013).

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції