Smaller Default Larger

Відбулася Молитовна зустріч для хлопців у Малоберезнянському монастирі

З 17 по 21 липня 2013 р., у Василіянському Свято-миколаївському Монастирі в Малому Березному, проходила «Молитовна зустріч для хлопців». Метою цієї зустрічі було ознайомлення молодих людей з монашим життям та щоденним розпорядком у Василіянських монастирях, як також, помолитись за нові покликання до священичого та чернечого стану. Крім того, особлива увага зверталася на те, щоб допомогти учасникам краще розпізнати їхнє власне покликання.

Варто зауважити, що такого роду захід, Отці Василіяни на Закарпатті проводили вперше. Цього року зустріч відбувалася у Малому Березному з благословення Високопреподобного отця Павла Райчинця, ЧСВВ, Протоігумена Василіянської Провінції Св. Миколая в Україні та під проводом о. Андрія Белеканича, ЧСВВ, який є Відповідальним за чернече формування в даній Провінції. Також о. Андрію активно допомагали брати-студенти Провінції, а саме: Максим Пішта, Еміліян Гавей та Кипріян Зейкан, які навчаються у Василіянському Інституті Філософсько-Богословських Студій в Брюховичах і зараз перебувають на вакаціях по різних Василіянських Монастирях на Закарпатті.

Протягом згаданих днів молоді люди, що прибули на цю молитовну зустріч з різних районів Закарпаття, мали насичений і водночас цікавий розпорядок. Кожний новий день розпочинався з ранішніх молитов та Божественної Літургії, під час якої всі мали можливість приступити до Святих Тайн Покаяння та Євхаристії. Протягом дня всі чітко дотримувалися розпорядку, який був заздалегідь приготований отцями й братами. До розпорядку були частково включені різні духовні практики, які монахи-василіяни, зазвичай, виконують протягом дня. Хлопці мали можливість коротко ознайомитись з історією Чину, Малоберезнянського монастиря, з поняттям Монаших Обітів та поставити свої запитання щодо цих та інших тем, які їх цікавили. Провідник зустрічі, о. Андрій, виголошував цікаві науки, які стосуються християнського покликання, щоб дати поштовх молодим юнакам краще пізнати своє власне покликання.

Також протягом цих днів учасників супроводжувала тепла і сонячна погода, тому всі могли проводити багато часу на монастирському подвір’ї, відпустовій площі чи прогулятися Хресною дорогою по Чернечій горі. Більшість духовних конференцій, розмов, роздумів над Святим Писанням теж відбувалися надворі.

Кожного дня, перед Вечірнею молодь, разом з отцями і братами-монахами, спільно молилася «Молебень за покликання до богопосвяченого життя». А після Вечірні всі виходили до фігурки Богородиці та молилися вервицю. Одного дня всі молилися Хресну Дорогу по Чернечій горі та роздумували у своєму сумлінні над багатьма речами, які щодня супроводжують нас у щоденному житті. Також одного вечора о. Андрій відслужив Адорацію з виставленням Найсвятіших Тайн, яка є укладена спеціально для того, щоб всі бажаючі могли помолитися за нові та ревні покликання до богопосвяченого стану, а також помолитися за тих, котрі вже є у Монастирях та переживають різні труднощі. Молитва за священиків, монахів і монахинь є дуже потрібною, тому що вони посвятили своє життя Богові, а ворог людських душ цього не хоче і в різний спосіб намагається звести їх із цієї стежки.

В передостанній день молитовної зустрічі, один з братів-василіян пояснив молодим людям, що таке «Парастас» і яке значення в нашій християнській традиції має «поминання померлих». Опісля, всі процесійним ходом пішли на монаший цвинтар і відслужили Парастас за померлих ієромонахів, які там спочивають.

В останній день, тобто в неділю Всіх Святих Українського народу, вже не було духовних наук, а вся молодь разом з парафіянами молилася Утреню, Молебень до Богородиці та брали участь у Божественній Літургії, яку очолив Намісник монастиря ієромонах Даниїл Дербаль, ЧСВВ. При кінці Літургії о. Даниїл подякував отцям, братам і молодим хлопцям за проведення та участь у цій молитовній зустрічі та побажав, щоб всі здобуті знання принесли плід, як у їхньому житті, так і в житті тих, хто їх оточує. Після обіду всі учасники зустрічі заспівали в церкві «Тебе Бога хвалимо», отримали пам’ятки і роз’їхались по своїх домівках.

На початковому етапі вибору свого життєвого шляху, дана зустріч виявилась надзвичайно важливою для цих юних осіб. Вони почерпнули для себе знання, досвід, ближче знайомство з богопосвяченими особами і побачили на прикладі, як можна йти за своїм життєвим покликанням. Без сумніву, в ці дні, кожен з юнаків задумався й над своїм вибором в подальшому житті, і яким би цей вибір не був, напевно він стане сповненим Добра, Світла і Правди.

Нехай Господь провадить їх у житті, Пресвята Богородиця завжди покриває їх своїм святим Покровом, а всі святі нехай заступаються за них перед Богом.

Бр. Максим Пішта ЧСВВ

ФОТОГРАФІЇ З ПОДІЇ:


 

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції