Smaller Default Larger

РЄКЄ: зустріч європейських єпископів східного обряду та пленарна асамблея

Минулорічна зустріч східних католицьких єпископів Європи в Лунґро на півдні Італії

 

Найближчим часом в Раді Єпископських Конференцій Європі відбудуться дві важливі зустрічі.

«Екуменічна місія Східних католицьких Церков Європи в сьогоденні» – такою є тема цьогорічної, вже 22-ї з черги, зустрічі католицьких ієрархів східного обряду Європи, яка відбуватиметься в Римі від 12 до 14 вересня 2019 р. в Папській Українській Колегії святого Йосафата. Під час засідань прозвучать доповіді кардинала Леонардо Сандрі, Префекта Конгрегації Східних Церков, кардинала Курта Коха, Голови Папської Ради сприяння єдності між християнами, представників цього відомства та членів змішаної міжнародної комісії богословського діалогу між католицькою і православними Церквами. В суботу, 14 вересня, запланована аудієнція в Папи Франциска.

В зустрічах, які, починаючи від 1997 року, відбуваються під патронатом Ради Єпископських Конференцій Європи, беруть участь ієрархи греко-католицьких, вірмено-католицької, сирійсько-католицької та сиро-малабарської Церков, що служать на континенті, між якими – єпископи з України та діаспори. Кілька разів такі зустрічі відбувалися в Україні, а два роки тому її приймала українська єпархія в Лондоні.

 

Пленарна Асамблея

Натомість, від 3 до 6 жовтня 2019 р., в Сантьяго-де-Компостела в Іспанії відбудеться Пленарна Асамблея Ради Єпископських Конференцій Європи, що збере очільників єпископатів континенту. Її тема: «Європа: час пробудитися? Знаки надії». Праці розпочнуться із виокремлення найзначущіших елементів, що впливають на церковне й суспільне життя континенту в світлі живої пам’яті про християнське коріння, вплетене в європейську культуру та історію. Далі члени Ради представлять найважливіші ініціативи своїх єпископських конференцій, які є знаками надії в житті відповідних громад. Особливим контекстом зустрічі є 20-та річниця проголошення трьох святих жінок – Бриґіди Шведської, Катерини Сієнської та Терези Бенедикти від хреста – співпокровительками Європи.

До Ради Єпископських Конференцій Європи входять очільники 33-х католицьких єпископатів Європи, архиєпископи Люксембурга та Монако, маронітський архиєпископ Кіпру, Ординарій Кишинівський, Єпарх Мукачівський та Апостольський Адміністратор Естонії. Україну в Раді представляють три ієрархи: Голова Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, Голова Конференції Римо-Католицьких Єпископів України та Єпарх Мукачівський.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції