Smaller Default Larger

бр. Марʼян С. Кубічка ЧСВВ

 

Брат Марʼян Степан Кубічка ЧСВВ

19.12.1911-31.12.1981

 

Народився Степан Кубічка, у монашестів Марʼян, 19 грудня 1911 року, в с. Малий Березний, Великоберезнянського округу, Подкарпатської Русі, в багатодітній селянській сімʼї землеробів.

Був четвертою дитиною, з-поміж шести у сімʼї.

Батьки рано відійшли до вічності: мама Марія – у віці 42 роки, а батько Юрій – у віці 49 років.

Також, того самого року, що й батько (1928 р.), відійшли до вічності дві сестри: Анна – у віці 20 років, та Марія – у віці 22 роки.

Степан закінчив вісім класів школи у Малому Березному, після чого вчився три роки на коваля.

Здобувши фах коваля, вступив до Мукачівського монастиря Отців Василіян, де пройшов монаший вишкіл і склав Вічні Обіти.

Після приходу Радянської влади, був переведений до Малоберезнянського монастиря, після скорого закриття якого, короткий час проживав із співбратами на сільській фарі, поки не закрили і її.

Серед безвихідного становища, із проживанням йому допомагали місцеві жителі (Дяк Шіпош Василь – Малий Березний).

Бр. Марʼян був змушений влаштуватися на державну роботу, однак прийняли його лише сторожем у Великоберезнянський промкомбінат. Переселився жити до Великого Березного. Спочатку жив у родички Саболчик Анни, опісля – в сімʼї Булавчаків, які оздобили для нього кімнату в новозбудованому будинку.

Попри державну роботу, бр. Марʼян прислуговував у костелі, не пропускаючи жодної Служби Божої. Потай вчив у костелі дітей Катехизму. Також підпільно ходив на молитву у с. М. Березний, яка проводилася в домі п. Єлизавети Цьоми-Кочіш.

Після виходу на пенсію, допомагав по господарству у домі, де проживав. З часом переселився до М. Березного і замешкав в сімʼї рідного брата.

Разом із своїм братом Арсенієм, теж василіянином, відзначалися витривалістю, працьовитістю, чесністю та жертовністю. Вони були для багатьох прикладом життя і вірності своєму покликанню.

Упокоївся бр. Марʼян 31 грудня 1981 р. Поховали його на цвинтарі у с. Малому Березному. Монаший похорон підпільно відслужив о. Борис Краснобродський ЧСВВ.

 

Нехай буде йому Вічная памʼять!

 

  • Матеріали зібрав: о. Франціск Онисько ЧСВВ

 

 

бр. Мар’ян з рідним братом Арсенієм Кубічкою ЧСВВ

 

Вшанування пам’яті бр. Мар’яна Кубічки ЧСВВ – 21.10.2014 р. 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.