Smaller Default Larger

о. Павло П. Мадяр ЧСВВ

 

 

Отець Павло Петро Мадяр ЧСВВ

«Апостол Закарпаття»

(1923-1996)

 

Народився о. Павло 21 лютого 1923 року в селі Білки, Іршавського району, Закарпатської області. Під час радянської окупації вступив до Чину Святого Василія Великого, відбув новіціят в Імстичівському монастирі, де згодом склав свої перші чернечі обіти. Після того закінчив філософські і богословські студії під проводом тодішнього Протоігумена Василіян на Закарпатті, о. Антонія Мондика ЧСВВ і в 1957 року склав професію довічних обітів. Того самого року був висвячений у Львові на священика єпископом Миколаєм Чарнецьким.

Полем діяльності о. Павла Мадяра ЧСВВ в часах підпілля Греко-Католицької Церкви було ціле Закарпаття. За його ревність, мужність та невтомність у проголошенні Христового Євангелія не зважаючи на тогочасні небезпеки, о. Павла називали «Апостолом Закарпаття». У важких життєвих умовах, серед переслідувань з боку органів державної безпеки, о. Павло Мадяр невтомно служив Богові і людям.

 

 

Після легалізації Греко-Католицької Церкви на Закарпатті, а з нею і Василіянського Чину, о. Павло став Протоігуменом Провінції Св. Миколая ЧСВВ у 1990 році. Однак через брак достатньої кількості ченців і організаційні труднощі, вже у 1992 році, монастирі Провінції було підпорядковано Протоігумену Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні.

Коли в 1994 році у Малоберезнянському монастирі було відкрито Новіціят, Вищі Настоятелі призначили о. Павла Магістром новиків.

Отець Павло Мадяр ЧСВВ упокоївся в Господі дня 28 листопада 1996 року в Малоберезнянському монастирі, де й був похований.

Нехай буде йому вічна пам’ять!

 

 

Отець Павло Мадяр ЧСВВ

 

Перший Новіціят 1994 р. Малий Березний

Сидять отці-василіяни: Мелетій Малинич, Павло Райчинець (Настоятель), Борис Краснобродський і Павло Мадяр (Магістер новиків).

 

 

 

Новіціят у Малому Березному, 1996 рік.

Сидять: о. Павло Мадяр ЧСВВ, о. Павло Райчинець ЧСВВ, Вл. Іриней Білик ЧСВВ, о. Мелетій Малинич ЧСВВ, о. Борис Краснобродський ЧСВВ.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.