Smaller Default Larger

Резиденція Отців Василіян імені блаженного священномученика Павла Ґойдича ЧСВВ у м. Ужгороді

 

РЕЗИДЕНЦІЯ ОТЦІВ ВАСИЛІЯН

імені блаженного священномученика Павла Ґойдича ЧСВВ

у м. Ужгороді

 

 

АДРЕСА ЧЕРНЕЧОГО ОСІДКУ:

пров. Гірський, 22
88017 м. Ужгород
Закарпатська обл. – УКРАЇНА

тел.: +380 (96) 797-94-31

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Резиденція підпорядкована Протоігумену Провінції Св. Миколая

 

*******

 

Благословення і посвячення чернечого осідку Отців Василіян у м. Ужгороді, відбулося 11 січня 2022 року Божого, в рамках загального зібрання Ченців Провінції Св. Миколая перед празником Св. Василія Великого.

Напередодні, 10 січня, Провінція Св. Миколая в Україні отримала Декрет затвердження заснування даного осідку, яке здійснює Протоархимандрит Василіянського Чину за згодою своєї Ради.

Процес заснування цього осідку, з придбанням відповідної будівлі, розпочався ще у 2020 році, як виконання Постанови останньої Провінційної Капітули, за що відповідальним був безпосередньо Протоігумен о. Франціск Онисько ЧСВВ. Навесні 2021 року Протоігумен за згодою своєї Ради прийняв остаточне рішення у цій справі, отримавши також влітку для її правосильності, згідно Кодексу Канонів Східних Церков, письмову згоду Єпархіяльного єпископа.

Таким чином, після проходження усіх узгоджень та процедур, передбачених Статутом Василіянського Чину, а також поступового внутрішнього та зовнішнього облаштування дому, у Провінції Св. Миколая в Україні засновано новий осідок під назвою «Резиденція Отців Василіян імені блаженного священномученика Павла Ґойдича ЧСВВ у м. Ужгороді».

Саме під покровительство блаж. свщмч. Павла Ґойдича була віддана новозаснована обитель, оскільки цей Святий співбрат ченців-василіян був тісно пов’язаний з історичним Ужгородським монастирем Провінції Св. Миколая. Тому зокрема його заступництву і молитвам перед Престолом Всевишнього віддана справа відродження присутності і діяльності Отців Василіян у м. Ужгороді.

 

На даному етапі, новозаснований осідок отримав також, на прохання Протоігумена о. Франціска від Високопреосвященного Митрополита Яна Баб’яка ТІ, як дар мощі свого Покровителя – блаж. свщмч. Павла Ґойдича, що виставлений для почитання у Пряшівській греко-католицькій катедрі.

Головним завданням новозаснованої резиденції буде представництво Отців Василіян у м. Ужгороді, де теж розглядається в перспективі розміщення Осідку Провінції Св. Миколая.

*******

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити