Smaller Default Larger

Різдвяне привітання Протоігумена Провінції Святого Миколая


Високопреподобні Отці, Преподобні Брати!

Дорогі Брати і Сестри у Христі!

Христос Рождається!

Славімо Його!

На кожній Божественній Літургії ми визнаємо правду нашої віри, що Господь наш Ісус Христос, «задля нас і нашого ради спасіння, зійшов із небес, і воплотився з Духа Святого, і Марії Діви, і стався чоловіком».

В празник Різдва Христового, ми в особливий спосіб задумуємося над цією правдою віри і шукаємо відповіді на те, як вона проявляється в нашому житті. Адже насправді, святкуючи Воплочення Божого Сина, наша віра в це Таїнство буває деколи відірваною від життя.

Роздумуючи над Євангелією, ми можемо зауважити, що спасенні наслідки Таїнства Різдва Христового, почали проявлятися в житті людей тоді, коли Ісус почав кликати за собою своїх перших учнів і коли вони стали покидати все та слідувати за Ним.

Хоч минули вже тисячоліття від Народження Христа, це Таїнство й надалі проявляється в нашому щоденному житті, але тільки тоді, коли ми за прикладом перших учнів, покидаємо все і починаємо слідувати за Христом Його дорогою, починаємо жити Його цінностями і пізнавати Правду, яку Він нам приніс.

Христос народжується для людини лише тоді, коли вона відповідаючи на Його поклик, починає слідувати за Ним.

Здавалось би, Христос кликав і кличе за собою лише вибраних людей. Насправді ж, Його поклик скерований до кожного, а різниця є лише у видах покликання.

Когось Христос кличе за собою у богопосвяченому способі життя, інших – у подружньому стані. І який би стан життя ми не обрали, поклик Христовий завжди лунає в нашому сумлінні.

Не раз ми, незалежно від способу життя, перестаємо слідувати за Христом, і будучи християнами, обираємо іншу дорогу – «широку, розлогу і легку, яка однак веде до духовної погибелі» (Пор. Мт. 7, 13).

Тому в це велике свято Народження Божого Сина, висловлюю усім побажання, бути чуйними і уважними до поклику Христового, що лунає у Ваших серцях та завжди радо на нього щодня відповідати, й слідувати за ним, наче за Вифлеємською зорею, що веде до Джерела Життя і до його повноти.

З найщирішими різдвяними побажаннями,

о. Павло Райчинець ЧСВВ

Протоігумен

2014 р. Б.

Малий Березний

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції