Smaller Default Larger

Кардинал Курт Кох: «Бути християнами – значить сміливо свідчити віру»

 

Мучеництво є вищою формою християнського свідчення. Тому сьогодні ми всі покликані свідчити про істину і красу віри. А отже, бути християнами – значить сміливо свідчити віру. Про це сказав кардинал Курт Кох до українських паломників у cоборі Святого Петра у Ватикані з нагоди ювілею 150-річчя канонізації cвятого Йосафата після завершення Архієрейської Літургії, яку очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав 25 червня 2017 року.

Кардинал Курт відзначив, що «з великою радістю взяв участь у Богослужінні візантійського обряду з нагоди вшанування 150-літнього ювілею канонізації cвятого Йосафата, святого мученика за єдність Церкви». «Святий Йосафат є великим прикладом християнського мучеництва, яке у своїй трагічній історії минулого століття пережила Українська Греко-Католицька Церква. Але й сьогодні ваша Церква змушена жити у стражданнях», – сказав кардинал.

За його словами, життя cвятого Йосафата свідчить про те, що наслідування Христа може завжди привести до мучеництва, що є найвищим свідченням любові і сопричастя. «Мученики є найавтентичнішими свідками віри, тому що своїм особистим буттям свідчать істину Христову до останньої краплі власної крові. Водночас вони підтверджують, що мучеництво належить до природи і місії Церкви з самого початку її існування. Мученики Церкви не є маргінальним явищем – вони є власне осередком Церкви. Саме тому первісна Церква була переконана, що кров мучеників була насінням нових християн», – вважає кардинал.

Він зауважив, що в минулому, про що свідчить і складна доля cвятого Йосафата, вірні різних християнських Церков поклали життя за те, щоб залишитися вірними християнській вірі згідно з власним віросповіданням, нерідко вбиваючи одні одних. Однак сьогодні ми живемо в інших реаліях, коли християнство знову з небувалим загостренням стало Церквою мучеників. «Сьогодні мучеників є навіть більше, ніж протягом перших століть, у часи переслідувань християн. Мучеництво є істотним досвідом християнства сучасного світу, в якому всі християнські Церкви і спільноти мають своїх мучеників. Сьогодні християн не переслідуються за те, що належать до певної християнської спільноти, а тому що вони – християни. Мучеництво сьогодні є екуменічним, а отже потрібно говорити про справжній екуменізм мучеників чи, як його визначає Папа Франциск, “екуменізм крові”. Екуменізм крові для нашого Святішого Отця є сьогодні “найбільш переконливою ознакою” сучасного екуменізму», – додав кардинал Курт Кох.

«Вирішальним засобом, за допомогою якого Бог променіє, – сказав кардинал, – є самі християни, які живуть достовірно своєю вірою і надають Євангелію особисте обличчя. Якщо Ісус Христос нас освітлює, як “світло світу”, ми самі будемо променіти, будемо християнами, які поширюють світло. Власне в цьому значенні я бажаю вам оновленої радості вашої віри і єднання зі Святішим Отцем, Єпископом Рима, під час вашого національного паломництва до гробу святого Петра”, – побажав він українським паломникам.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.