Smaller Default Larger

У Ватикані завершився Папський Cинод на тему молоді (2)

 

Генеральна асамблея Синоду Єпископів на тему «Молодь, віра та розпізнання покликання» завершилася у Ватикані подячною Месою, яку очолив Святіший Отець Франциск у неділю, 28 жовтня. У Богослужінні взяв участь Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ.

У завершальній проповіді Синоду Папа Франциск вказав на автентичний спосіб християнського покликання: свідчити віру власним життям та відкритістю до особи ближнього, адже «віра є питанням зустрічі, а не теорії». Говорячи про небезпеки реалізації цієї місії, Святіший Отець вказав на «доктриналізм», який полягає у нав’язуванні власних ідей іншим, та «активність», яка зводить Церкву до суспільної організації, а віру до моралізму. Натомість Папа пропонує сучасним християнам «навчитися слухати з любов’ю, стати ближніми для інших та принести добру новину Бога своїм братам». Третім завданням християнина у сучасному світі, сказав Єпископ Рима у своїй проповіді, є свідчення своєї віри: «Християнин не очікує, що його брати в пошуку прийдуть і постукають в його двері. Ми повинні йти до них, проповідуючи не себе, а Христа».

На завершення роботи Синоду Блаженніший Святослав мав змогу знову поспілкуватися зі Святішим Отцем. Він подякував Папі за підтримку України, а той запевнив Главу УГКЦ у своїй постійній молитві за мир в Україні.

Додамо, що Папський Синод, який цього року був присвячений темі молоді, проходив у Ватикані впродовж жовтня. На завершення роботи синодальні отці прийняли фінальний документ. До складу робочої комісій, яка опрацьовувала текст документа, рішенням Святішого Отця ввійшов також Глава УГКЦ. Фінальний документ був проголосований синодальними отцями 27 жовтня.

Упродовж Синоду Блаженніший Святослав мав нагоду двічі звернутися із словом до синодальних отців: 9 та 18 жовтня. У своєму першому виступі він наголосив на тому, що завданням Церкви є «молитися не лише за молодь, а й з молоддю». 18 жовтня Блаженніший Святослав розповів учасникам Синоду про душпастирський досвід УГКЦ в контексті війни: «Наше суспільство страждає від війни, воно переживає сильну економічну кризу та хвилю страшної еміграції, що особливо позначається на молоді».

Він однозначно підкреслив, що Україна є жертвою агресії з боку Російської Федерації. «Насамперед молоді українці, які належать до різних етнічних, мовних та культурних груп, а також сповідують різні релігії, гинуть від війни в Україні, стаючи справжніми героями трансформації суспільства», - наголосив Глава УГКЦ. Польська секція ватиканського сайту новин охарактеризувала виступ Глави УГКЦ «актом мужності та правди Євангелія».

Додамо, що разом із Блаженнішим Святославом делегатом УГКЦ на Папському Синоді був владика Браян (Байда), Правлячий єпископ Саскатунської єпархії (Канада).

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.