Smaller Default Larger

Архієрейська Божественна Літургія з нагоди Празника Зіслання Святого Духа в Малоберезнянському монастирі - 2017

 

4 червня 2017 р., в Малоберезнянському монастирі Отців Василіян була відслужена Архієрейська Божественна Літургія з нагоди Відпустового празника Зіслання Святого Духа та Ювілею Василіянського Чину Св. Йосафата. Цього дня в Монастирі відбулося теж богослужіння за упокій Блаженнішого Любомира Гузара.

 Архієрейську Літургію очолили: Кир Мілан Шашік, СМ – Правлячий єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії, Кир Ніл Лущак, ЧБМ – Єпископ-помічник МГКЄ, Кир Василій Тучапець, ЧСВВ – Екзарх Харківський УГКЦ та Впр. Отець Авель Сочка, ЧСВВ – Апостольський Адміністратор Ніредьгазької єпархії (Угорщина).

Разом з Архієреями співслужили Ієромонахи Василіянського Чину та духовенство Мукачівської греко-католицької єпархії. В Богослужінні взяли участь Сестри-монахині: Сестри Служебниці Непорочної Діви Марії, на чолі з Провінційною Настоятелькою с. Мартиною Кмитою (Сербська Провінція Св. Йосифа), Сестри Василіянки та Сестри інших Згромаджень.

В святкуваннях взяли участь прочани з Василіянських монастирів Провінції Св. Миколая та Провінції Найсвятішого Спастиля, а також з парафій Мукачівської греко-католицької єпархії та Української Греко-Католицької Церкви, як також паломники з Угорщини та Словаччини.

Перед початком святкового богослужіння, відбувся процесійний хід Архієреїв, духовенства та вірних від монастиря до відпустової каплиці. Тут достойних гостей привітали діти, вручивши їм короваї та квіти.

Опісля, з привітальним словом до Владик звернувся Протоігумен Провінції Св. Миколая о. Андрій Белеканич, ЧСВВ. В своєму привітанні, Протоігумен запросив Владик та Апостольського Адміністратора очолити Святкову Літургію та пожертвувати її найперше за тих Василіян, які оновили монаше життя на цих землях та дбали про його розвиток, як також за тих, хто спричинився до відновлення Василіянської Провінції на Закарпатті у 2009 р. Крім того, Протоігумен запросив до молитви за подальший розвиток монашества на цих землях, процитувавши слова Блаженнішого Святослава, що: «Монашество – це легені Церкви, які дихають всюди Святим Духом, без яких ми не можемо ні жити, ні рухатися вперед».

Опісля, Протоігумен теж підкреслив, що: „цими днями Україна єднається в молитві за упокій Блаженнішого Любомира Гузара, свого Великого пастиря. Нехай в цій Божественній Літургії і наші молитви лунають за упокій цього ревного і невтомного Слуги Божого і щоб за його молитвами Господь дарував нашій Державі мир, а ми – за його прикладом, віддано працювали для своєї Церкви і свого Народу”.

На завершення привітального слова, Протоігумен згадав, що з нагоди Ювілею Василіянського Чину Св. Йосафата, Апостольська Пенітенціарія надала окремі Декрети для Владик Кир Мілана і Кир Ніла, якими доручає їм уділити Папське благословення з приєднаним повним Відпустом, в цьому Ювілейному році для всіх Ченців Василіян та всіх вірних, що молитимуться з ними у Василіянських храмах.

Отож, Протоігумен зачитав ці Декрети та урочисто вручив Мукачівським єпископам. Натомість Екзарху Харківському та Апостольському Адміністратору Ніредьгазької єпархії, Протоігумен зачитав та вручив спеціальні Грамоти з нагоди Василіянського Ювілею, з проханням їхнього Архієрейського благословення.

Поблагословивши ченців та прочан, Архієреї розпочали Божесвтенну Літургію, під час якої, з пастирським словом до присутніх, звернувся Владика Мілан.

На завершення Літургії відбулися подячні промови, під час яких Протоігумен вручив Єпископам та Апостольському Адміністратору Ювілейні медалі, а вони, в свою чергу, звернулися до присутніх з напутнім словом, по завершенні чого співалися «многоліття».

З нагоди Ювілейного року, була зачитана спеціальна молитва на уділення Папського Благословення з приєднаним повним Відпустом, після чого троє Владик та Апостольський Адміністратор, уділили це Благословення усім Василіянам та прочанам.

З приводу відходу до вічності Блаженнішого Любомира Гузара, була відслужена Панахида за його упокій, якою учасники святкувань єдналися з заупокійними богослужіннями, що цього дня відправлялися в Києві.

Завершилися святкування процесійною ходою від відпустової каплиці до монастиря, під час якої Архієреї окроплювали прочан свяченою водою, а духовенство уділяло усім мирування.

Стаття і фото: о. Франціск Онисько, ЧСВВ

Відео: Мирослав Цуга

Юрій Цибик

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.