Smaller Default Larger

Святкування 100-літнього ювілею ієромонаха Доротея Шимчія ЧСВВ

 

20 вересня 2015 р., у Василіянському монастирі в Бучачі (Тернопільська обл.), була відслужена Архієрейська Божественна Літургія, з нагоди 100-літнього ювілею ієромонаха Доротея Шимчія ЧСВВ.

Очолив святкову Літургію Преосвященний Владика Василій Тучапець ЧСВВ, Екзарх Харківський, у співслужінні з ювіляром о. Доротеєм Шимчієм ЧСВВ, Протоігуменами Василіянських Провінцій в Україні: о. Пантелеймоном Саламахою (Провінція Найсвятішого Спасителя) та о. Павлом Райчинцем (Провінція Святого Миколая), як також з Отцями Василіянами з різних монастирів та єпархіяльними священиками.

Під час Літургії, Владика Василій виголосив проповідь на тему недільного євангельського читання, поєднавши її з ювілеєм отця Доротея.

 

ПРОПОВІДЬ ВЛ. ВАСИЛІЯ ТУЧАПЦЯ ЧСВВ

{youtube}VOZPLcmJvEw{/youtube}

 

Після богослужінь, відбулися привітання, після яких о. Доротей висловив подячне слово та уділив своє благословення.

 

ПРИВІТАННЯ О. ДОРОТЕЯ ШИМЧІЯ ЧСВВ

{youtube}crCl-BH7JZg{/youtube}

 

ПОДЯЧНЕ СЛОВО О. ДОРОТЕЯ ШИМЧІЯ ЧСВВ І ЙОГО БЛАГОСЛОВЕННЯ

{youtube}vjDB9RrOQw4{/youtube}

 

О. Доротей Шимчій ЧСВВ народився 16 вересня 1915 року в с. Старі Петликівці, біля Бучача на Тернопільщині. У 1932 році вступив на Новіціят Отців Василіян у Крехівський монастир. Вічні обіти склав у 1937 році. Ієрейські свячення отримав 14 травня 1942 року в Празі від владики Вартоломея Дудаша. Відтак 6 років служив у Кристинопільському монастирі Святого Юрія. Опісля почалася місіонерська праця в Бразилії – 14 років, Аргентині – 22 роки, Парагваї – 2 роки, Італії – 7 років, Україна – 21 рік: у цих країнах трудився о. Доротей як священик-місіонер, як магістр новіціяту, як директор школи, як Протоігумен, як духівник і викладач семінарії, як християнський письменник. З під пера о. Доротея вийшли у світ майже 20 книг. Серед останніх видань – тритомний підручник духовної молитви – «Розмови з Богом» та «Світло Євангелія у проповіді священиків». А також близько 2000 проповідей, понад 50 місій і реколекцій та понад 2000 конференцій.

На даний час о. Доротей мешкає в монастирі Чесного Хреста Господнього в Бучачі.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Агрегатор новин

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції