Smaller Default Larger

АНОНС: Вшанування 100-ліття від дня народження о. Павла Мадяра ЧСВВ

21-26 лютого 2023 року Божого, відбудеться вшанування 100-ліття від дня народження визначного василіянина о. Павла Мадяра ЧСВВ.

 

c. МАЛИЙ БЕРЕЗНИЙ - МОНАСТИР

  • 21 лютого (вівторок), буде відслужена Архієрейська Божественна Літургія (початок: 11.00, колір риз - червоний) в Малоберезнянському монастирі Отців Василіян, де на монашому цвинтарі похований о. Павло Мадяр. Опісля на його могилі буде відслужена панахида.

 

c. БІЛКИ - ПАРАФІЯЛЬНИЙ ХРАМ

  • 25 лютого (субота), буде відслужена Архієрейська Божественна Літургія (початок: 11.00, колір риз - червоний) в парафіяльному храмі у с. Білки, де народився о. Павло Мадяр. Після обіду заплановане також вшанування його пам'яті з пригадкою важливіших моментів з його, відданого Богові і людям, життя.

 

c. ІМСТИЧОВО - МОНАСТИР

  • 26 лютого (неділя), буде відслужена Урочиста Божественна Літургія (початок: 11.00, колір риз - золотистий) в Імстичівському монастирі, де довший час служив о. Павло Мадяр.

 

БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА:

Народився о. Павло 21 лютого 1923 року в селі Білки, Іршавського району, Закарпатської області. Під час радянської окупації вступив до Чину Святого Василія Великого, відбув новіціят в Імстичівському монастирі, де згодом склав свої перші чернечі обіти. Після того закінчив філософські і богословські студії під проводом тодішнього Протоігумена Василіян на Закарпатті, о. Антонія Мондика ЧСВВ і в 1957 року склав професію довічних обітів. Того самого року був висвячений у Львові на священика єпископом Миколаєм Чарнецьким.

Полем діяльності о. Павла Мадяра ЧСВВ в часах підпілля Греко-Католицької Церкви було ціле Закарпаття. За його ревність, мужність та невтомність у проголошенні Христового Євангелія не зважаючи на тогочасні небезпеки, о. Павла називали «Апостолом Закарпаття». У важких життєвих умовах, серед переслідувань з боку органів державної безпеки, о. Павло Мадяр невтомно служив Богові і людям.

Після легалізації Греко-Католицької Церкви на Закарпатті, а з нею і Василіянського Чину, о. Павло став Протоігуменом Провінції Св. Миколая ЧСВВ у 1990 році. Однак через брак достатньої кількості ченців і організаційні труднощі, вже у 1992 році, монастирі Провінції було підпорядковано Протоігумену Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні.

Коли в 1994 році у Малоберезнянському монастирі було відкрито Новіціят, Вищі Настоятелі призначили о. Павла Магістром новиків.

Отець Павло Мадяр ЧСВВ упокоївся в Господі дня 28 листопада 1996 року в Малоберезнянському монастирі, де й був похований.

Нехай буде йому вічна пам’ять!

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції