Smaller Default Larger

У Червонограді вшанували чудотворну ікону Кристинопільської Богородиці

У Червонограді вшанували чудотворну ікону Кристинопільської Богородиці

 

Свято Непорочного зачаття Діви Марії на парафії при Червоноградському монастирі св. Юрія оо. Василіян є особливим днем, який пов’язаний з урочистим почитанням чудотворної ікони Кристинопільської Богородиці.

22 грудня, з нагоди цієї події Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Василій Тучапець, екзарх Харківський. З Архиєреєм співслужили: провінційний консультор о. Михайло Лучків, ЧСВВ, настоятель Червоноградського монастиря о. Ігнатій Москалюк, ЧСВВ, василіянські ієромонахи і пресвітери Сокальсько-Жовківської єпархії.

У своїй гомілії владика Василій зосередив увагу на постаті Богородиці. Говорячи за її батьків, Проповідник наголосив, що попри неможливість мати дітей, вони у витривалості зуміли довіритися Богу. Бачимо, що «саме тоді, коли вже втрачені людські можливості, Бог посилає свого ангела і народжується Діва Марія. Господь через цю подію хотів показати, що Марія є особливою, як називає Церква, що вона є непорочно зачатою».

Далі Архиєрей, роздумуючи над сьогоднішнім святом розповів, що ще у Старому Завіті маємо схожі приклади, де Господь піклується за своїх вибранців. Йдеться за пророка Єремію, про якого Бог сказав: «Перш ніж я уклав тебе в утробі, я знав тебе; і перш ніж ти вийшов з лона, освятив я тебе; пророком для народів я тебе призначив» (Єр. 1,5). Також Проповідник навів пророцтво про народження Івана Христителя, коли ангел промовив до його батька: «і багато з його народження радітимуть; бо він буде великий в очах Господніх; не питиме ні вина, ні напою п’янкого, і сповниться Духом святим вже з лона матері своєї» (Лк. 1, 14-15).

Владика Василій зазначив, що сьогоднішнє свято відбувається саме у Червоноградському монастирі, де ченці мали особливу набожність до Богородиці, а Вона особливо допомагала монахам упродовж історії Василіянського Чину, зокрема, в часи переслідувань.

На завершення гомілії Архиєрей побажав, щоб приклад праведних Йоакима і Анни допомагав не сумніватись у вірі, а навчитись довіряти Богу у тривожні хвилини, збільшуючи свої молитви. А Богородиця, прославлена у Кристинопільській іконі вислухала наші прохання. Особливо Владика закликав до Діви Марії, щоб припинилася війна у нашій державі, «щоб мир Божий запанував у наших серцях, родинах і у всьому нашому народі».

Після Виставлення Найсвятіших Тайн всі присутні помолилися до Богородиці перед її Чудотворною іконою. Молитва линула і за Україну у гімні «Боже, великий, єдиний».

Не обійшлось також без традиційного «многоліття», а ігумен Червоноградського монастиря о. Ігнатій Москалюк, ЧСВВ подякував усім, хто спричинився до проведення цього свята і трудиться для парафії. Ієромонах розповів історію Кристинопільскої ікони, яка з 1946 по 1994 рр. внаслідок панування Радянської влади перебувала у Варшавському василіянському монастирі. В той період, під час відвідин Польщі перед нею молився і святий папа Іван Павло ІІ.

Крім того, дякуючи владиці Василію, о. Ігнатій зазначив, що задля розвитку Української Греко-Католицької Церкви на Сході парафіяни храму св. Юрія зібрали пожертви, які буде передано на будівництво катедрального храму у Харкові.

У свою чергу владика Василій подякував усім присутнім та запросив відвідати місто Харків. Завершилось свято окропленням свяченою водою.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити