Smaller Default Larger

Різдвяне вітання Протоархимандрита Василіянського Чину Святого Йосафата отця Ґенезія Віомара

 

Христос Рождається!

Високопреподобні Отці і Преподобні Брати!

Дорогі Брати і Сестри!

Пастухи стояли тієї ночі коло своїх отар, щоб їх сторожити. Звичайні вартові, вони не очікували, що ця ніч буде чимось відрізнятися від усіх інших. Нічого не знали про пророцтва, які передсказували прихід Месії, і тому не мали великих сподівань щодо цієї ночі, яка, проте, виявилася різдвяною! Бо зовсім недалеко від них народився Той, кого Святе Писання назве великим Пастирем овець (Євр 13,20).

Саме їм, найпростішим і найбіднішим, оголошено велику радість. Незвичайну радість, таку, яка відповідає найглибшим прагненням кожного людського серця. Радість, яка є повною. Яка перевищує малі та незначні короткочасні задоволення і незрівнянно перевищує основні потреби людини. Ця радість має ім'я: «Сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, він же Христос Господь» (Лк 2,11). Радість є, по суті, серцем Різдва!

І нас дуже дивує оця велика нерівномірність між величчю оголошення радості в цю різдвяну ніч та бідністю знаку, який нам даний: «І ось вам знак: ви знайдете дитя сповите, що лежатиме в яслах» (Лк 2,12). Дитину, слабеньку істоту, яка не в силі ходити ані рухатись, яка потребує всього і всіх, яка лежить у вертепі, а не в тепленькому ліжечку, бо народилася поза своїм домом, у крайній бідності. І все ж таки саме ця дитина є знаком величезного Дару. «Хлоп'ятко нам народилося, сина нам дано! » (Іс 9, 5). Саме в цьому знакові давні пророцтва осягають повноту свого значення і Божі обітниці стають дійсністю!

Також у цю ніч нас може дивувати нерівномірність, яка існує між величчю оцієї різдвяної благовісті, яка зараз лунає у Церкві, і нашим повсякденним життям, яке дуже часто позначене монотонністю, занурене у проблемах і, – навіть якщо ми зачаровані магічною атмосферою Різдва, – здається, нам ніколи не звільнитися від страху, сумнівів та всілякого роду переживань.

Різдвяна ніч, однак, закликає нас відкрити наші серця до віри, до надії, до любові та сприяє тому, щоб у маленьких справах кожного дня ми відкривались до великого і вічного Дару Бога, який приходить до нас і будує в нашому серці своє житло. І якраз тут Він царюватиме, Князь миру!

Веселих свят Різдва Христового і щасливого Нового року!

 

О. Ґенезій Віомар, ЧСВВ

Протоархимандрит

Рим, 24 грудня 2017 року Божого

 

 

 

Ікона Йова Кондзелевича «Поклоніння пастухів» (1698-1705)

Національний музей ім. А. Шептицького у Львові

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити