Smaller Default Larger

У Жовкві завершилась наукова конференція, присвячена видатному діячу о. Атанасію Великому, ЧСВВ (2)

 

У неділю, 11 листопада, завершилась Міжнародна наукова конференція «У невтомних пошуках правди…», присвячена 100-літтю від дня народження о. д-ра Атанасія Великого, ЧСВВ (1918-1982 рр.).

У Жовківському василіянському храмі Серця Христового була відслужена Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Преосвященний владика Володимир Ющак, єпископ Вроцлавсько- Ґданський, разом з владикою Іринеєм Біликом, каноніком Папської Базиліки Святої Марії Більшої (Santa Maria Maggiore) у Римі. З владиками співслужили головні радники Василіянського Чину: о. Степан Стареправо, ЧСВВ, та о. Діонисій Заведюк, ЧСВВ, Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ та ієромонахи з Польської Провінції Покрови Пресвятої Богородиці й двох Українських Провінцій (Найсвятішого Спасителя, Святого Миколая).

У своїй гомілії владика Володимир розповів про о. Атанасія Великого, його близькість з Жовківчанами та всіма українцями, за долі яких він ціле своє життя вболівав невтомною працею. У цьому контексті Архиєрей закликав зберігати свою ідентичність християнина та українця навіть закордоном, де легко згубити віру та свідомість свого народного коріння. Звертаючись до недільного Євангелія про зцілення кровоточивої жінки, владика зазначив: «З-поміж тою громадою, може навіть багатотисячною, була тільки одна особа, яка доторкнулася з вірою (...). Коли зустрічаємося з проблемами, які годі розв’язати самим, то пам’ятаймо, що маємо помічника Ісуса Христа – Бога, а він допоможе».

 

{s5_mp3}http://www.osbm.org.ua/audio/20181111zhovkvaprop.mp3{/s5_mp3}

 

На звершення Божественної Літургії від імені генеральної управи Чину слова вдячності та привітання висловив генеральний радник о. Діонисій Заведюк, ЧСВВ. А о. Йоан Школик, ЧСВВ, подякував владикам за їхню відкритість у бажанні прилучитись до пам’ятних святкувань. Крім того, ієромонах подякував усім організаторам наукової конференції.

Згодом, у народному домі м. Жовкви, відбулася святкова академія, присвячена 100-літтю від дня народження о. Атанасія Великого, ЧСВВ. Захід розпочався із вступного слова та благословення владики Іринея Білика. Опісля присутні мали змогу ознайомитися із сторінками біографії «титана праці» (як його назвав засновник і директор Українського інституту при Гарвардському університеті), а також послухати музичні колективи, які виконували духовні твори.

Перед глядачами виступили наступні колективи: Жіночий вокальний ансамбль «Мрія» (керівник Роксолана Баник), Народний жіночий вокальний ансамбль «Журавка» (керівник Ліліана Зінчук), вокальне тріо (о. Михайло Лехновський, ЧСВВ, Юлія Капітан та Галина Дорога), Камерний ансамбль викладачів Жовківської ДМШ (керівник Наталія Бандура), а також парафіяльний хор Крехівського монастиря, регентом якого є о. Василь Мендрунь, ЧСВВ.

Наприкінці заходу о. Єронім, віце-ректор ВІФБС, представив історичні світлини, а також частину аудіозапису промови отця Атанасія. На завершення присутні вознесли молитву до Господа за Україну, виконавши «Боже Великий Єдиний».

 

  • Прес-служба osbm.in.ua
  • Світлини: о. Іпатій Ващишин, ЧСВВ

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити