Smaller Default Larger

Перший василіянський монастир у Португалії

 

27 січня 2021 року Протоархимандрит Василіянського чину святого Йосафата отець Ґенезій Віомар, ЧСВВ, проголосив рішення, згідно з яким було офіційно засновано перший василіанський монастир у Португалії, поблизу столиці країни, в місті Санта-Ірія-де-Азойя, округ Лісабон. Ця подія тим більше знаменна, бо у 2021 році минає двадцята річниця душпастирської діяльності отців Василіян в цій країні.

Протягом останніх десятиліть багато українців опинилися в Португалії у пошуках праці, так що українська діаспора стала тут однією з найбільших. Та заробітчани не бажали втрачати зв’язок із своєю Батьківщиною та рідною Церквою і обрядом. Тому запрошували священників для душпастирювання. Отці Василіяни, відповідаючи на численні прохання, розпочали пасторальну дільність у Португалії у 2001 році. 22 лютого 2001 року о. Йосафат Андрій Коваль, ЧСВВ, прибув у Лісабон, за дорученням настоятелів і на прохання Патріарха Лісабона. Потім у Португалії працювали отці Натанаїл Гарасим, Віталій Климчук, Боніфатій Залуцький, Йоан Лубів та інші священники-василіяни.

Результатом тривалого та успішного душпастирювання стало відкриття нового монастиря за благословенням лісабонського Патріарха кардинала Мануела Жозе Макаріо до Насіменто Клементе та рішенням найвищої влади Чину. Цей монастир може стати початком нової віхи в історії Чину та зробити внесок до славних сторінок його заслуг перед Церквою.

На даний час у Португалії трудяться і служать василіянські священники із Провінцій Найсвятішого Спасителя в Україні, Святого Йосифа у Бразилії та Святого Миколая в Україні, а саме: в лісабонському монастирі о. Микола Ярема, ЧСВВ, Відповідальний за внутрішні справи василіян у Португалії, о. Ілля Фіголь, ЧСВВ, Координатор душпастирів українців у Португалії, о. Матей Дзюрбан, ЧСВВ, о. Натанаїл Гарасим, ЧСВВ, о. Герман Ничак, ЧСВВ; у резиденції у Фатімі о. Сільвіо Літвінчук, ЧСВВ; о. Гавриїл Тимчик, ЧСВВ; о. Венедикт Деркач, ЧСВВ. Бажаємо миру, здоров’я на наснаги душ пастирям у Португалії та всьому Божому народові, для якого вони трудяться.

  • Офіційна адреса монастиря: Rua Armando Cortez 6, 2690-538 Santa Iria de Azoia, Loures, Distrito de Lisboa, Portugal.
  • osbm.in.ua 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції