Smaller Default Larger

Вшанування 100-ліття від дня народження о. Павла Мадяра ЧСВВ в Малоберезнянському монастирі

21 лютого 2023 року Божого, в Монастирі Отців Василіян у Малому Березному, відбулося молитовне вшанування 100-ліття від дня народження о. Павла Мадяра ЧСВВ, який упокоївся тут і похований на чернечому цвинтарі в цій василіянській обителі.

 

Саме 21 лютого 1923 р. цей ієромонах народився в с. Білки, а до Василіянського Чину вступив вже під час радянської окупації. У 1957 р. склав довічну професію та був висвячений на священика у Львові єпископом Миколаєм Чарнецьким. За його ревність і мужність у проголошенні Христового Євангелія в часах підпілля Греко-католицької Церкви, о. Павла називали «Апостолом Закарпаття».

Після легалізації Греко-Католицької Церкви на Закарпатті, а з нею і Василіянського Чину, о. Павло став Протоігуменом Провінції Св. Миколая у 1990 році. Опісля був також Настоятелем Імстичівського монастиря.

Коли в 1994 році у Малоберезнянському монастирі було відкрито Новіціят, Вищі Настоятелі призначили о. Павла Магістром новиків. Тут він і упокоївся в Господі дня 28 листопада 1996 року.

 

В день його 100-літнього ювілею, в Малоберезнянському монастирі була відслужена Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Апостольський Адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії Кир Ніл Лущак ЧБМ.

З Преосвященним єпископом Літургію співслужили: Протоігумен Василіянської Провінції Св. Миколая о. Франциск Онисько ЧСВВ та Провінційна Управа і Настоятелі василіянських монастирів на Закарпатті. Разом з Отцями Василіянами в літургійній молитві єдналися синкели, декани та священники Мукачівської єпархії, які приїхали з довколишніх місцевостей. Зокрема в Літургії взяли участь: Маґістер Боронявського новіціяту Отців Василіян разом з кандидатами та Ректор Ужгородської греко-католицької богословської академії разом з усіма братами-семінаристами, які теж провадили літургійний спів. Пам’ять про о. Павла молитовно вшановували й сестри-монахині Чину Св. Василія Великого і Служебниці Пречистої Діви Марії разом з усіма вірними, що прибули на цю Літургію.

У своїй проповіді Владики Ніл пригадав важливі моменти з біографії о. Павла Мадяра та підкреслив наскільки важливим був дар його життя і служіння для Церкви, поряд з іншими ісповідниками віри.

Після Літургії була відслужена Панахида за о. Павлом Мадяром, на приклад життя якого звернув увагу Протоігумен о. Франциск у своєму подячному слові.

«Хотілось би, − наголосив Протоігумен, − щоб нашим вшануванням цього Василіянина, − справді гідним і так потрібним сьогодні, − був приклад нашого християнського, монашого та священничого життя і щоб цей приклад віддзеркалював сьогодні ревність і дух о. Павла Мадяра, які продовжують жити в нашій молитовній пам’яті.»

«Сьогодні, як і за часів служіння цього ієромонаха, − звернув увагу о. Франциск, − наша Церква теж є серед небезпек і хижаків, які намагаються її знищити. Сьогодні вся Україна страждає від жорстокої війни і бореться за перемогу над окупантом. Тож як Христовому стаду нам, як ніколи потрібен голос нашого Господа, нашого Найвищого Пастиря, за яким ми б могли слідувати і дійти до Перемоги, Миру і Свободи Його Царства, яке повинне панувати теж і тут на цій Землі, так, як і на Небі. І ми віримо, що о. Павло Мадяр продовжує бути нашим добрим пастирем і є нашим покровителем та провідником серед теперішніх переслідувань.»

 

Було також по-новому анонсовано, що вшанування о. Павла Мадяра ЧСВВ продовжиться 25 лютого (субота) у с. Білки, де він народився. Тут буде відслужена Архієрейська Божественна Літургія (поч. 11:00) й відбудеться конференція, присвячена його пам’яті.

26 лютого (неділя), буде відслужена Урочиста Божественна Літургія (поч. 11:00) в Монастирі Отців Василіян у с. Імстичово, з яким невід’ємно пов’язане життя і служіння о. Павла Мадяра ЧСВВ.

Цього року Ченці Василіяни відзначають Ювілей 400-ліття від мученицької смерті св. священномученика Йосафата. Тому під час відпустових празників в монастирях Провінції св. Миколая заплановано також згадувати поряд із св. Йосафатом визначних Ченців, які пов’язані з їхньою історією. Тому ювілей 100-ліття від дня народження о. Павла Мадяра буде ще неодноразово пережитий у василіянських монастирях протягом цього року, про що буде наперед анонсовано.

 

НЕХАЙ БУДЕ ЙОМУ ВІЧНАЯ ПАМ’ЯТЬ!

 

*******

*******

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції