Smaller Default Larger

Різдвяне послання Протоігумена 2011 року

 

07.01.2011 р. Б.

Малий Березний

Високопреподобні Отці, Преподобні Брати,

Христос Народився!

У своїй Архиєрейській молитві, Ісус Христос висловив таке прохання до свого Небесного Отця: „… щоб усі були одно, як ти, Отче, в мені, а я в тобі, щоб і вони були в нас об’єднані” (Ів. 17, 21). Ці слова спонукають до висновку, що між людиною і Богом може існувати такий зв’язок, який існує між Христом і Отцем, а вони, разом із Святим Духом, настільки об’єднані, що будучи трьома Особами, творять Одного Бога.

До такого висновку схиляють ще інші слова Ісуса Христа: „Я виноградина, ви – гілки, − сказав він. − Хто перебуває в мені, а я в ньому – той плід приносить щедро. Без мене ж ви нічого чинити не можете” (Ів. 15, 5).

Отож, для нас, єдність з Ісусом Христом, чи не найважливіша справа. Без цієї єдності, − як виникає з вищезгаданих слів, − людське життя втрачає сенс. І хоч це виглядає невірогідним, все ж таки, будучи різними особами, людина і Христос, в духовному розумінні цього явища, можуть бути чимось „одним цілим”.

Якщо проаналізувати прихід у цей світ Ісуса Христа, його діяльність, як також специфічність його Божества, то можна зауважити, що його завданням було, наче б то, утворити саме це: „одне ціле” між Богом і людиною.

Народившись у земному світі як людина, Христос – Друга Особа Пресвятої Трійці, насамперед, поєднав у собі дві природи: Божу і людську. Він став правдивою людиною, залишаючись правдивим Богом.

Однак, крім того, що Христос сам став Богочоловіком, можна спостерегти, що у цьому Богочоловіцтві, він намагався і намагається об’єднати всіх людей, кожного зокрема. Щоб кожен став складовою частиною його Містичного Тіла, не втрачаючи при цьому своєї особистості та ідентичності, подібно як не затерлася Божественна природа Божого Сина, коли він став людиною.

З нагоди свята Різдва Христового, висловлюю побажання, щоб у цьому святковому часі, відчуття присутності Ісуса Христа сповнило Вас так, як апостола Павла, що сказав: „Живу вже не я, а живе Христос у мені” (Гал. 2, 20).

З найщирішими різдвяними побажаннями,

о. Павло Райчинець ЧСВВ

Протоігумен

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції