Smaller Default Larger

Різдвяне звернення Протоігумена Провінції Св. Миколая. 2012 р. Б.

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!


Високопреподобні Отці і Брати!

Дорогі брати і сестри у Христі!


У цей різдвяний час ми, як і кожного року, приклоняємося перед таїнством Різдва Христового.

В навчанні Церкви, в особливий спосіб, звертається увагу на те, що Різдво, це не просто подія з життя Ісуса Христа. Різдво Христове – це таїнство, у якому ми покликані брати живу участь (Пор. ККЦ, 512-521).

Христос прожив Своє життя не для Себе, а для нас, від Свого Втілення задля нас і нашого спасіння, аж до смерті за наші гріхи і Воскресіння. Усе, що пережив Христос, Він учинив для того, щоб ми могли це пережити в ньому і щоб Він це переживав у нас. Своїм Втіленням, Син Божий з’єднався з кожною людиною. Тому, свято Різдва пригадує нам, що ми покликані чимраз більше ставати одним цілим з Ісусом. Своїм народженням, він дав нам можливість брати участь у всьому тому, що сам пережив задля нас у людському тілі. Ставши взірцем нашого земного життя, Він постійно закликає нас продовжувати і доповняти у своєму житті ті стани і таїнства, які сам пережив (Пор. ККЦ, 519-521).

З цього виникає, що святкування празника Різдва Христового, це не звичайне згадування історичної події релігійного змісту. Свято Різдва, це божественна сфера, у яку ми покликані заглибитись і утаємничитись. Ми покликані доповнити у своєму житті таїнство Різдва − наново народитися для Христа.

У віфлеємському вертепі, який є символом цілковитого поєднання Бога і людини, відбувся обмін: Бог, прийнявши тіло і душу, ставши Людиною, обдарував кожну людину своїм Божеством (Пор. ККЦ, 526).

Щиросердечно вітаю усіх Вас з цією величною подією і бажаю в повноті почерпнути Божої Благодаті з таїнства Різдва Христового.

Нехай Господь, який зволив прийняти людську природу, дасть нам пізнати і переосмислити, для чого ми народилися у цьому світі і яким повинно бути наше християнське життя, а свято Різдва Христового, наче віфлеємська зірка, нехай освітлює нас, вказуючи, куди нам прямувати, щоб осягнути остаточну ціль − наше вічне щастя з Богом.

З найщирішими різдвяними побажаннями,

о. Павло Райчинець ЧСВВ

Протоігумен

06.01.2012 р. Б.

Малий Березний

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції