Smaller Default Larger

Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої

 

31 липня – 1 серпня 2021 р. Б., на Прикарпатті відбулася Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої, яку очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

  • Василіянську Провінцію Св. Миколая в Україні у цій прощі представляв Протоігумен о. Франціск Онисько ЧСВВ.

Після нічної молитовної програми, яка включала в себе співану молитву на вервиці, похід до княжої криниці, молебень до Пресвятої Богородиці, Велику Вечірню, молитви на оздоровлення, цікаві науки, а також насичену євангелізаційно-мистецьку програму для молоді, сьогодні, 1 серпня, відбулася кульмінаційна частина всієї прощі – Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Вже від ранку люди масово почали приїжджати та приходити до Княжої гори в Крилосі, тому Патріарха гучними оваціями вітали понад десять тисяч вірних. Місцева молодь вручила Предстоятелю хліб та сіль, як знак гостинності, а духовенство запросило Блаженнішого очолити святочне богослужіння.

Спершу Глава УГКЦ освятив український прапор, який урочисто винесли учні Католицького ліцею св. Василія Великого. Освячення відбулося з нагоди 30-ліття проголошення Незалежності України. Згодом прапор буде святково піднятий на вічевому майдані у Івано-Франківську.

Після чого розпочалася Архієрейська Божественна Літургія. Під час спільної молитви Предстоятелю співслужили численні архієреї, зокрема Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, Архієпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Владика Василь Семенюк, єпарх Коломийський Владика Василій Івасюк, єпарх Самбірсько-Дрогобицький Владика Ярослав Приріз, єпарх Чернівецький Владика Йосафат Мощич, єпарх Сокальсько-Жовківський Владика Михаїл Колтун, єпарх Кам’янець-Подільський Владика Іван Кулик, екзарх Волинський Владика Йосафат Говера, апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії Владика Богдан Дзюрах, єпископ-помічник Стрийської єпархії Владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архієпархії Владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ Владика Петро Лоза та душпастирі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

В часі проповіді Патріарх Святослав звернувся до слухачів з словами про те, що ми приходимо на прощу перевірити, чи добрим шляхом йдемо по житті.

"Найперше ми приходимо на прощу, щоб приступити до Таїнства покаяння. Під час особливого моменту, коли відчуваємо на своїй розслабленій душі радість покаяння і прощення, зникає тягар гріхів. Розслаблений тілом часом є іконою, виразником певних наслідків, які мають гріх у нашому житті. Через нашу грішність ми часто втрачаємо життєві орієнтири, тіло перестає підкорятися душі", – наголосив на важливості покаяння Блаженніший Святослав.

Серед іншого Предстоятель УГКЦ звернув особливу увагу на те, що саме завдяки події, якій приурочена проща в Крилосі, ми можемо молитися у цьому місці паломництва. Адже, 425 років тому, у місті Брест (Білорусія) на соборі древньої Київської Митрополії було відновлено життєдайну єдність нашої Київської Церкви з наступником св. апостола Петра, що на Римському престолі.

Проповідуючи, Патріарх вкотре поручив нашу державу під опіку Пречистої Діви Марії, яку так по-особливому вшановують тут, у Крилосі, і яка завжди перебувала з українським народом.

"Нехай Пресвята Богородиця прийме усіх нас під свій покров, щоб ми завжди відчували, що Господь є близько", - завершив проповідь Блаженніший Святослав.

На завершення Божественної Літургії Блаженніший Святослав закликав присутніх прочан помолитись Символ Віри, в наміренні Святішого Отця Папи Франциска, а опісля уділив всім повний відпуст.

Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир, в свою чергу, висловив слова подяки усім, хто спричинився до проведення цьогорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької чудотворної ікони Матері Божої. Окремо, Владика склав вітальні слова Блаженнішому Святославу за його візит та постійну батьківську підтримку.

Митрополит Володимир подякував дітям, молоді, владі, духовенству, які своїми активними діями зробили можливими урочистості сьогоднішнього дня. Також Владика подякував усім присутнім, які протягом цих двох днів молилися та просили Божого благословення для Батьківщини нашої України.

Завершилось богослужіння спільним виконанням гімну «Боже Великий, Єдиний» в наміренні кращої долі Батьківщини України.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції