Smaller Default Larger

Відпустовий празник Св. Пророка Іллі у Боронявському монастирі в рамках Ювілею Реформи Василіянського Чину на Закарпатті

 

1–2 серпня 2021 р. Б., в монастирі Отців Василіян у с. Бороняво, відбулися Відпустові Святкування з нагоди Празника Пророка Іллі та вшанування 100-ліття монашої реформи ЧСВВ на Закарпатті.

1 серпня, в Навечір’я празника, богослужіння розпочалися Хресною Дорогою яку проводив о. Прокопій Лотоцький, ЧСВВ з монастиря отців василіян в Малому Березному. Після Хресної Дороги відбулось освячення води на монастирському джерелі. Опісля моління продовжились Великою Вечірнею з Литією, яку відслужив о. Єфрем Шикітка, ЧСВВ з монастиря отців василіян в Брюховичах. О 21 годині відбулася Урочиста Божественна Літургія, яку очолив о. Роман Якимець, ЧСВВ з Брюховичів, у співслужінні з іншими ієромонахами василіянами та єпархіяльними священниками.

2 серпня, в день празника Пророка Іллі, богослужіння розпочалися святковою Утренею яку відслужив о. Миколай Козелківський, ЧСВВ настоятель василіянського монастиря у Вльнюсі (Литва) та Акафістом до Пресвятої Богородиці який відправив о. Макарій Флячок, ЧСВВ з монастиря у Погоні (Івано-Франківщина).

Об 11:00 год. розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Преосвященний Владика Ніл Лущак, ЧБМ – Апостольський Адміністратор Мукачівської греко-католицької єпархії. Співслужили Божественну Літургію ієромонахи-василіяни: Протоігумен Провінції Св. Миколая о. Франціск Онисько, Провінційний Вікарій о. Даниїл Дербаль (Настоятель Мукачівського монастиря), Провінційний Радник о. Полікарп Погоріляк (Ігумен Імстичівського монастиря), о. Еміліян Гавей (Настоятель Боронявського монастиря) та о. Лука Буняк (Настоятель Малоберезнянського монастиря). А також співслужителями були чисельні священики Мукачівської греко-католицької єпархії.

На завершення святкувань були виголошені многоліття, під час яких настоятель монастиря висловив подяку найперше Преосвященному Кир Нілу, а опісля співбратам Василіянам і всім іншим священнослужителям, прочанам, паломникам та всім вірним.

Богослужіння було завершене молитвою за Україну і процесійною ходою, під час якої Єпископ окроплював вірних і прочан свяченою водою.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

НОВИНИ ЦЕРКВИ

Історія ЧСВВ OSBM

Історія Провінції

Історія монастирів

Помʼяник Провінції