*******

Smaller Default Larger

Урочисті святкування празника Зіслання Святого Духа в Малоберезнянському монастирі Отців Василіян

alt

«Святий Дух джерело правдивої свободи людини», – таким було головне гасло цьогорічних урочистих святкувань празника Зіслання Святого Духа, які відбулися в Малоберезнянському монастирі Отців Василіян, у днях 7-8 червня 2014 р.

Вітаючи на цих святкуваннях перед Архієрейською Божественною Літургією Єпарха Мукачівського Преосвященного Владику Мілана Шашіка, Протоігумен Василіянської Провінції Святого Миколая в Україні отець Павло Райчинець ЧСВВ, пригадав слова Св. Апостола Павла: «Господь – це дух, а де Господній дух, там воля» (ІІ Кор. 3, 16). Цього року, – зауважив Протоігумен, – коли ми в Україні досвідчили різного роду зазіхання на нашу свободу, Божественна Літургія на свято Зіслання, є для нас особливим молитовним очікуванням Святого Духа – Духа свободи і Духа Божого синівства. Адже згідно слів Апостола: «Ми не прийняли дух рабства, але прийняли Дух усиновлення» (Пор. Рм. 8, 15). Тому, від імені усіх паломників, які зібралися на святкуванні, Протоігумен запросив Преосвященного Владику очолити празничні моління у згаданому наміренні.

Святкування празника Зіслання Святого Духа розпочалися в Малоберезнянському монастирі в суботу 7 червня, молитвою «Царю небесний», яку усі спільно заспівали на початку Великої вечірні, очоленої Намісником монастиря о. Даниїлом Дербалем ЧСВВ.

Так як це була «Задушна субота», місцевий ієромонах Андрій Белеканич ЧСВВ відслужив після Вечірні Заупокійну Божественну Літургію, під час якої виголосив до паломників проповідь.

 

alt

 

О 21.00 розпочалася молитовна хода по чернечій горі, з чотирнадцятьма роздумами-повчаннями про Святого Духа і Його роль в нашому житті, яку провів о. Йосафат Хаймик ЧСВВ, Ректор Василіянського Інституту Філософсько-Богословських Студій (Львів-Брюховичі).

Під час нічного молитовного чування, о. Йоан Школик ЧСВВ, Віце-ректор вищезгаданого Інституту, відслужив Божественну Літургію за випрошення Дарів Святого Духа.

Переддень празника Зіслання, видався надзвичайно багатим на духовні повчання і роздуми про Святого Духа, які під час молитовних заходів проводили Отці Василіяни для зібраних прочан, серед яких було багато молоді.

В саме свято, 8 червня, зранку священики почали уділяти вірним Святу Тайну Покаяння-Сповіді, а на відпустовій площі була відслужена Утреня та Акафіст до Святого Духа, очолені о. Тарасом Іваниною ЧСВВ та о. Андрієм Белеканичем ЧСВВ. Опісля, від монастиря до відпустової каплиці відбувся процесійний хід з копією Мукачівської Чудотворної Ікони Божої Матері, у супроводі військового оркестру з Мукачева та військових з Мукачівського військового ліцею, в якому взяв участь Преосвященний Владика Мілан Шашік, Єпарх Мукачівської Греко-Католицької Єпархії.

 

alt

 

Тут, за участю великої кількості народу, об 11.00 розпочалося головне святкове богослужіння – Архієрейська Божесвенна Літургія. З Преосвященним Владикою Міланом, Літургію співслужили: Протоігумен Василіянської Провінції Святого Миколая в Україні – Високопреподобний отець Павло Райчинець ЧСВВ, Настоятелі Василіянських монастирів в Україні та єпархіяльні декани і священики.

Під час Літургії, Владика Мілан звернувся до зібраних прочан з пастирським повчанням. А після закінчення Євхаристійної жертви, промовив молитву до Пресвятої Богородиці перед її Іконою, яка була виставлена для привселюдного вшанування.

За участь у святкуваннях, Протоігумен о. Павло висловив слово подяки, насамперед Преосвщенному владиці, духовенству, Ужгородському хору ім. Августина Волошина та всім вірним, а також подякував за допомогу у проведенні святкувань Отцям і Братам Василіянам з Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, усьому монашеству і духовенству, добродіям та державним установам.

Під час завершального процесійного ходу через відпустову площу, Владика Мілан окроплював присутніх свяченою водою, а священнослужителі уділяли їм мирування.

о. Франціск Онисько ЧСВВ

 

МОЛИТОВНА ХОДА ПО ЧЕРНЕЧІЙ ГОРІ

 

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 

 

АРХІЄРЕЙСЬКА БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ

 

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Наш відеоканал Youtube

Прото- архимандрит

о. Севастіян Сабол, ЧСВВ (ЗОРЕСЛАВ)

Василіянський Чин у світі

************

Монастирі ЧСВВ

***********

Новіціят

***********

Інститут ЧСВВ

***********

Помʼяник

***********

Публікації

***********

Чернече формування

Василіянська духовність

Духовність Василіянського Чину Святого Йосафата.

Брати, закликаю вас і прошу, майте думки й бажання, гідні небесного поклику...

Святий Василій Великий

Більше в розділі...

ПРАВИЛА ЧСВВ

Монаше життя і діяльність Ченців Василіянського Чину базується на:

Книжкові видання

РАДІО ВАТИКАНУ

Подобається...

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.