*******

Smaller Default Larger

В Боронявському монастирі урочисто вшанували Святого Пророка Іллю

1-2 серпня 2013 р., у Василіянському монастирі в Бороняві, відбулося урочисте святкування празника покровителя цієї обителі – Святого Пророка Іллі. В цих святкуваннях взяли участь ченці-василіяни з різних монастирів в Україні, сестри-монахині кількох Чинів і Згромаджень, єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії, молодь, яка від 30 липня відбувала прощу до монастиря, та численні паломники.


Вшанування Пророка Іллі розпочалося традиційними вечірніми богослужіннями. Насамперед була відслужена Велика Вечірня. На початку відбувся «Чин поставлення свіченосця, читця і співця», який уділив Владика Ніл Лущак брату Максиму Пішті ЧСВВ. Опісля Владика, разом з о. Юліяном Хомечком ЧСВВ та чернечим хором й прочанами, звеличували славного Пророка.

Продовжилися богослужіння Хресною ходою по чернечій горі, яку провадив та виголошував під час неї духовні науки о. Ілля Сірук ЧСВВ, Настоятель Василіянського монастиря у м. Володимирі-Волинському.

Після Хресної дороги, Ректор Василіянського Інституту в Брюховичах о. Йосафат Хаймик ЧСВВ, у співслужінні зі священиками Мукачівської греко-католицької єпархії, відслужив Божественну Літургію та виголосив під час неї проповідь. Своїм співом, супроводжував це богослужіння парафіяльний хор з м. Хуста.

Величним було нічне вшанування Пророка Іллі молодими особами, які в Боронявському монастирі проводили кількаденну прощу. В часі нічних чувань, під проводом о. Мелетія Рішка ЧСВВ, молодь з різних місцевостей Закарпаття прославляла Господа Бога, Пресвяту Богородицю та великого Пророка своїм співом та релігійними виступами. Місцева ж молодь поставила виставу «Ревність Пророка Іллі».

Ранок в обителі розпочався Утренею, яку відслужив для паломників о. Ілля Сірук ЧСВВ.

Опісля, о. Веніамин Довганич ЧСВВ, Настоятель Мукачівського монастиря, відправив Акафіст до Святого Пророка Іллі.

Перед урочистою Божественною Літургією, під спів Ужгородського хору ім. Августина Волошина, який звеличував цьогоденні богослужіння, від монастиря до каплиці на відпустовій площі, відбувся процесійний хід. Разом з Отцями Василіянами, єпархіальними священнослужителями, як також з о. Павлом Райчинцем ЧСВВ – Протоігуменом Василіянської Провініції Св. Миколая, до якої належить Боронявський монастир, та о. Тарасом Ловскою, що очолює Хустський вікаріат, в процесійному ході взяв участь Мукачівський Архієрей Владика Ніл. Біля відпустової каплиці, процесію зустрів Настоятель Боронявського монастиря о. Тарас Іванина ЧСВВ та парафіяльна молодь. Настоятель привітав достойних гостей та запросив Владику Ніла очолити Божественну Літургію в це величне свято. На початку, єпископ уділив піддияконські свячення ченцю Василіянської Провінції Св. Миколая бр. Максиму Пішті ЧСВВ.

Таким чином розпочалася найважливіша молитва Церкви, під час якої до прочан прийшов сам Господь у Своїй Євхаристії. Як колись на горі Хорив, Господь з’явився Пророку Іллі не в потужному вітрі, землетрусі і не у вогні, а в легенькому вітерці, подібно й до паломників, які зібралися в Боронявському монастирі в святого цього Пророка, Господь прийшов під простими видами хліба й вина, які під час Божественної Літургії, через служіння священиків, стають Його справжніми Тілом і Кров’ю.

Ця Свята Тайна Пресвятої Євхаристії, цього року була вшанована тут в особливий спосіб та була темою роздумів і повчань протягом молодіжної прощі перед празником Св. Пророка Іллі.

Про це згадав також Владика Ніл у своїй проповіді під час урочистої Божественної Літургії. «Священики, – підкреслив проповідник, – подібно як Пророк Ілля робив це протягом свого життя, прикликають на престоли самого Ісуса Христа, який приходить до нас під видами хліба і вина. Тому Служба Божа – це серце кожної церковної спільноти. Служба Божа і Євхаристія – це є центр християнського життя. І ми повинні постійно вчити наших ближніх, що треба в неділі і свята йти до божого храму, що треба часто приступати до Тайни Сповіді і приймати Євхаристійного Христа. Бо тільки так ми будемо правдивими учнями Бога і приятелями Христа».

Також Владика, повчаючи про християнську віру, яка дає нам Божественне життя і світло, заохотив учасників празника, бути за прикладом Пророка Іллі, свідками Єдиного і Правдивого Бога в цьому світі, який і тепер сповнений ідолопоклонством.

Протягом цих святкових днів, а особливо в сам празник Св. Пророка Іллі, священики уділяли прочанам Святу Тайну Покаяння-Сповіді, адже той, хто хоче прийняти Христа у євхаристійному Причасті, повинен бути в стані благодаті.

Таким чином, під час Причастя на Божественній Літургії, відпустова площа стала заповненою бажаючими прийняти Євхаристійного Христа.

Після закінчення Літургії, прозвучало «Многоліття» і пісня-молитва «Боже Великий Єдиний…», а Настоятель монастиря о. Тарас висловив подяки, підкреслюючи, що Празник Св. Пророка Іллі у Боронявському монастирі, для жителів Закарпаття займає надзвичайно важливе значення, тому належиться подяка усім, хто спричинився до його проведення та взяв в ньому участь.

Завершилися святкування мируванням, яке уділяли прочанам священнослужителі, а Владика Ніл, під час процесійного ходу, окроплював вірних свяченою водою.

Однак в духовному значенні, за посередництвом Св. Пророка Іллі, це свято для багатьох стало початком нового життя і оновленої віри.

о. Франціск Онисько ЧСВВ


 


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Наш відеоканал Youtube

НОВИНИ ЦЕРКВИ

о. Севастіян Сабол, ЧСВВ (ЗОРЕСЛАВ)

Василіянський Чин у світі

************

Монастирі ЧСВВ

***********

Новіціят

***********

Інститут ЧСВВ

***********

Помʼяник

***********

Публікації

***********

Чернече формування

Василіянська духовність

Духовність Василіянського Чину Святого Йосафата.

Брати, закликаю вас і прошу, майте думки й бажання, гідні небесного поклику...

Святий Василій Великий

Більше в розділі...

ПРАВИЛА ЧСВВ

Монаше життя і діяльність Ченців Василіянського Чину базується на:

Книжкові видання

РАДІО ВАТИКАНУ

Подобається...

 

Авторські права 2020 © Провінція Святого Миколая. Василіянський Чин Святого Йосафата в Україні. Усі права захищені.